banner2

Avustralya'nın en ünlü mafyası İstanbul'da yakalandı: Polis ona da göç açtırmadı

Türk polisi uluslararası uyuşturucu çetelerine göz açtırmıyor. Avustralya'nın en etkili suç örgütlerinden Comanchero'nun yöneticisi Duax Ngakuru İstanbul'da yakalandı.

Genel 17.01.2023, 10:34 17.01.2023, 10:53
Abone ol
Avustralya'nın en ünlü mafyası İstanbul'da yakalandı: Polis ona da göç açtırmadı

Dünyanın en ünlü gagsterleriyle ve uyuşturucu kaçakçıları Türkiye'ye uğradıklarında polisin ısrarlı takibinden kaçamıyor. Sırbistan mafyasının önemli ismi Zeljko Bojanic'e kasım ayındaki operasyonun ardından bu kez Avustralya'nın en etkili suç örgütlerinden Comanchero'nun yöneticisi Duax Ngakuru İstanbul'da yakalandı. 

Duax Ngakuru

Türk polisi Comanchero çetesine geçtiğimiz temmuz ayında da bir operasyon yapmış, çete liderlerinden Mark Buddle 12 Temmuz'da Kuzey Kıbrıs'ta, sevgilisi ve ortağı Mel Ter Wisscha ise 22 Temmuz'da Bodrum'da ele geçirilmişti.

Bu iki isim, 2010 yılında Sidney'de bir güvenlik görevlisinin vurulması sonrası ülkeyi terk ederek Dubai, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs üçgeninde yaşamaya başlamıştı. 

Mark Buddle ve Mel Ter Wisscha

Buddle ve sevgilisi Wisscha yakalanmalarının ardından Avustralya makamlarına iade edilirken İstanbul'un Sarıyer ilçesinde gözaltına alınan Duax Ngakuru'nun da sınır dışı edileceği öğrenildi. Göç İdaresi yetkililerine teslim edilen Ngakuru'nun Avustralya'da uyuşturucu ticaretinden elde edilmiş 100 milyon doların üzerinde parayı yönettiği belirtiliyor. 

Duax Ngakuru

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin cuma günü yaptığı operasyonla yakalanan Duax Ngakuru'nun Yeni Zelanda uyruklu olduğu ve kırmızı bültenle arandığı öğrenildi. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!