banner2

Askere gidecekler dikkat! MSB resmen açıkladı! O işlemlerin tümü e-Devlet'ten yapılacak! Subay olmak için ise...

Milli Savunma Bakanlığı Askere gidecek olanlara ilişkin önemli açıkladı. Artık yoklama, celp ve sevk, muvazzaflık ve yedeklik dönemlerini içeren tüm işlemler e-Devlet üzerinde yapılacağı belirtildi.

Genel 21.03.2023, 15:01 21.03.2023, 15:17
Abone ol
Askere gidecekler dikkat! MSB resmen açıkladı! O işlemlerin tümü e-Devlet'ten yapılacak! Subay olmak için ise...

Askere gidecek olan vatandaşlarla ilgili MSB’dan yeni açıklama geldi. Artık askerlik işlemlerinin e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek. Milli Savunma Bakanlığı konuya ilişkin açıklamada bulundu.

ASKERLİK İŞLEMLERİ E-DEVLET'TE

MSB'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi: "Askerliğim bütünleşik hizmeti e-Devlet portalı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden hizmete sunulmuştur. Vatandaşlarımız e-Devlet portalında 'Askerliğim' sekmesine giriş yaptığında, ilgili bölüme otomatik olarak yönlendirilecektir. Bu kapsamda, askerlik çağı, yoklama, celp ve sevk, muvazzaflık ve yedeklik dönemlerini içeren tüm işlemlere kolaylıkla erişebilecektir. Söz konusu hizmet ile askerlik çağına gelmiş gençlerimizden terhis olmuş vatandaşlarımıza kadar tüm süreci kapsayan askerlikle ilgili iş ve işlemler dijital ortamda tek nokta üzerinden yapılabilecektir."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!