banner2

Asgari ücretin ne kadar olacağı netleşti! İlk o rakam konuşuldu: Yüzde 85 zam ile asgari ücret tavan yapacak

Yeni kabinenin belirlenmesinden sonra  Bakanlıklarda devir teslim törenleri devam ediyor. Eski Çalışma Bakanı Vedat Bilgin Yeni Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan’a görevini devretti. Eski Bakan Bilgin asgari ücret artışları için hazırlıkların tamamlandığını geçtiğimi günlerde belirtmişti.

Genel 06.06.2023, 11:36
Abone ol
Asgari ücretin ne kadar olacağı netleşti! İlk o rakam konuşuldu: Yüzde 85 zam ile asgari ücret tavan yapacak

Vedat Işıkhan, Vedat Bilgin'den Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini devraldı. Eski bakan Bilgin ‘’çözülecek çok sorun var’’ diyerek ayrıldı. Asgari ücrete yapılacak olan zamda merak konusu oldu. İşte detaylar…

EN AZ 25 ZAM BEKLENİYOR

Asgari ücretli Temmuz ayında en az %25 zam bekliyor. Yeni çalışma bakanı Vedat Işıkhan ilk gün soruları yanıtsız bıraktı. Önünde ise asgari ücretin yanı sıra bir de memur maaşı zammı var. Cumhurbaşkanı Erdoğan %85 zam vaat etmişti. ‘’en düşük memur maaşı 22.000 lirayı bulacak’’ demişti.

Ve hala maaşı bağlanmayan EYT’liler… Eski bakan Vedat Bilgin devir teslim töreninde katledilen yolu anlattı ama maaşı bağlanmayan EYT’li sayısı hâlâ 1 milyon kişi civarında. Bilgin en geç 15 Haziran’a randevu vermişti. Maaşı bağlanmayan EYT’lilerin gözü de yeni bakanda.

'HERKESİ MEMNUN EDECEĞİZ'

Her kesime memnuniyet sözü vererek başladı görevine Vedat Işıkhan. Temmuz zamlarından önce ilk sınavsa bu ayın sonunda. Erdoğan emeklilerin bayram ikramiyesinin yükseltileceğini söylemişti. Ne kadara çıkacak henüz hesap açıklanmadı. Erdoğan ‘’emeklilerimizin bayram ikramiyesini 2.000 liraya çıkardık. Şimdi bu rakamı daha da yukarıya çıkarmanın hesabı içerisindeyiz’’ demişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!