banner2

Asgari ücret tartışmalarını Bakan Şimşek bitirdi! Net asgari ücret belli olmaya başladı! En az…

Milyonlarca vatandaş asgari ücretle ilgili net rakamı beklerken Yeni Ekonomi Bakanı Mehmet Şimşek Asgari ücretle ilgili açıklamalarda bulunarak tartışmaları bitirdi. Asgari ücretin rakamı yavaş yavaş belli olmaya başladı. İşte detaylar…

Genel 05.06.2023, 11:36 05.06.2023, 11:42
Abone ol
Asgari ücret tartışmalarını Bakan Şimşek bitirdi! Net asgari ücret belli olmaya başladı! En az…

Cumhurbaşkanı Erdoğan Geçtiğimiz günlerde 28. Dönem kabinesini açıkladı. Ekonomi Bakanlığına getirilen Mehmet Şimşek basın açıklamasında bulundu. Şimşek milyonlarca vatandaşın merak ettiği asgari ücret hakkında bilgiler paylaşarak tartışmaları bitirdi. İşte detaylar…

BAKAN ŞİMŞEK DUYURDU

Emekli memur Asgari ücretli milyonlarca vatandaşın gözü kulağı hükümette. Temmuz ayına doğru geri sayım devam ederken temmuzda yapılacak maaş zamları herkes tarafından heyecanla Takip ediliyor. Enflasyonun yükselmesi Hayat bağlılığının artması nedeniyle neredeyse tüm kesimler geçinmekte güçlük çekerken Cumhurbaşkanı Erdoğan peşin seçim öncesi peş peşe müjdeli haberleri duyurmuştu.

Ancak yeni Ekonomi Bakanı Mehmet Şimşek tarafından yapılacak açıklamalarda son derece önemli. Çünkü Mehmet Şimşek sıkı ekonomi politikaları ile tanınan bir isim. Zaten göreve gelir gelmez de yaptığı ilk açıklama Türkiye'nin rasyonel zemine dönmesi yönünde oldu. Bu durumda maaş zamları ile ilgili son kararın ne olacağı merak ediliyor.

ASGAR ÜCRET EN AZ YÜZDE 50 ÜZERİNDE

Özellikle asgari ücrete ara zam 8 milyon asgari ücretle çalışanı yakından ilgilendirirken tüm Türkiye'yi de Dolaylı yoldan ilgilendiriyor. Şu anda gözler asgari ücret zammı ile ilgili yapılacak açıklamalarda. Asgari ücret zammı için oranlar henüz netleşmedi ancak uzmanlara göre asgari ücret artışı %50'nin üstünde olacak. Bu durumda da asgari ücret en az 12000 TL'ye kadar yükselmiş olacak. Bugün TÜİK tarafından açıklanacak enflasyon verileri sonrasında maaş zamları için de yeni bir adım daha atılacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!