banner2

Artvin Valiliği 'kaymakamın öğretmeni kovduğu' iddiası üzerine inceleme başlattı

Artvin'de Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın'ın okul ziyaretinde bir öğretmeni sınıftan kovduğu iddiasına ilişkin inceleme başlatıldığı öğrenildi.

Genel 30.09.2021, 18:50
Abone ol
Artvin Valiliği 'kaymakamın öğretmeni kovduğu' iddiası üzerine inceleme başlattı

Artvin Valiliği, kaymakamın bir öğretmeni sınıftan kovduğu iddiasına ilişkin yaptığı açıklamada konuyla ilgili inceleme başlatıldığını belirtti.

Bu diyaloğa üzüldüğünü dile getiren kaymakamımıza tembihat yapılmış, konuyla ilgili inceleme hemen başlatılmıştır.

Artvin Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, 29 Eylül Çarşamba günü Kemalpaşa Kaymakamı ile Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürünün, Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi özel eğitim sınıfını ziyaretleri sırasında yaşanan  ve üzüntü duyulan hadiseye yönelik açıklama yapılmasına lüzum görüldüğü belirtildi.

Söz konusu açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kemalpaşa Kaymakamı, öğrencilerle sohbet ettiği sırada sınıfa sonradan giren ve daha sonra sınıf öğretmeni olduğu anlaşılan kişinin elini uzatarak tokalaşma isteğini, pandemi kuralları gereği eli göğsünde selamlaşarak karşılamış, öğretmen olduğu sonradan anlaşılan kişinin ısrarı neticesinde kaymakamımızla öğretmenimiz arasında bizleri de üzen, istenmeyen bir diyalog meydana gelmiştir. Bu diyaloğa üzüldüğünü dile getiren kaymakamımıza tembihat yapılmış, konuyla ilgili inceleme hemen başlatılmıştır."
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!