banner2

ARSA, EV NEYİNİZ VARSA TAPUDA DİKKAT! O tarihe kadar süreniz var... Son kez çağrı yapıldı yapmayana ise...

Tapusu olanlar dikkat! Bu haber sizleri yakından ilgilendiriyor. Başvurularını zamanında yapmayanlar hakkını kaybedecek O tarihe kadar elinizi çabuk tutun. Bu tarihe kadar başvuruda bulunmayanların tapu hakları kaybolacak. O tarihe kadar başvuruların yapılması gerekiyor. İşte o detaylar…

Genel 26.05.2023, 12:51 20.06.2023, 18:19
Abone ol
ARSA, EV NEYİNİZ VARSA TAPUDA DİKKAT! O tarihe kadar süreniz var... Son kez çağrı yapıldı yapmayana ise...

Tapu sahibi olan vatandaşlar O tarihe kadar başvuru yapmamaları halinde tapularını kaybetmesi söz konusu olacak. Tapu sahibi olan vatandaşlar o tarihe kadar elinizi çabuk tutun. Yoksa Tapu haklarınız kaybedebilirsiniz. Belirli bir süre verildi ve bu süre içinde başvuruda bulunmayan kişiler haklarını kaybedecek. İşte detaylar…

SON 52 GÜN KALDI

Tapusu olan kişilerin bu çağrıya dikkat etmeleri ve belirtilen süre içinde başvurularını yapmaları önemlidir. Aksi takdirde, haklarını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirler.

Sonuç olarak, tapusu olan kişilere yapılan çağrıda, belirli bir tarihe kadar başvuru yapmamış olanların haklarını kaybedebileceği bildirildi. Tapusu olanların bu çağrıya uyarak başvurularını zamanında yapmaları önemlidir.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM), bazı basın organlarında yer alan haberlerin doğru olmadığını belirtti. Haberlerde, tapu sahiplerine 90 gün süre tanındığı ve bu sürenin dolmasına 52 gün kaldığı, süre içerisinde ön alım davası açılmazsa haklarını kaybedecekleri iddiaları yer aldı. TKGM açıklamasında, bu iddiaların doğru olmadığını ve ön alım hakkının paylı mülkiyet durumunda diğer paydaşlara tanınan bir hak olduğunu ifade etti. Ayrıca, Genel Müdürlüğün bu hakkı tesis etme veya süreleri başlatma gibi bir yetkisinin olmadığı vurgulandı. Haber yaparken doğru bilgilere ulaşmak için TKGM'nin bilgisine başvurulmasının önemli olduğu belirtildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!