banner2

Araç muayenelerinde büyük kolaylık: Uzun kuyruklar geçmişte kalıyor! 77 ilde hayata geçirildi

Araç muayenesi gelen vatandaşlara yeni bir kolaylık sağlanacak. TÜVTÜRK'ten açıklamaya göre, bundan sonra aracını muayene ettirmek isteyen vatandaşlar, 77 şehirde bulunan gezici istasyonlardan faydalanabilecek.

Genel 22.09.2023, 22:15
Abone ol
Araç muayenelerinde büyük kolaylık: Uzun kuyruklar geçmişte kalıyor! 77 ilde hayata geçirildi

Muayene merkezlerinde uzun süreler boyunca beklemek, pek çok araç sahibini zorunlu muayeneleri ihmal etmeye sevk ediyordu.

Bu durum artık tarih oluyor. TÜVTÜRK tarafından yapılan açıklamaya göre, seyyar ve gezici muayene merkezleri hizmete sokularak araç sahiplerine uzun kuyruklarda beklemeksizin muayene olabilme imkanı sunulacak.

MOBİL İSTASYONLARLA DAHA HIZLI HİZMET

Mobil istasyonlar halihazırda 77 ilde faaliyet göstermekte olup randevulu olarak hizmet vermektedir. Bu sayede sürücüler işlemlerini düzenli ve hızlı bir şekilde tamamlayabilmektedir. Bu istasyonlarda binek otomobiller, traktörler ve motosikletler muayene edilebilmektedir. Ancak havalı-hidrolik frenlerle donatılmış diğer araçların muayenesi sadece sabit istasyonlarda yapılmaktadır.

BİLGİLER TÜVTÜRK'ÜN SİTESİNDE

TÜVTÜRK'ün resmi internet sitesinden mobil istasyonların hangi il ve ilçelerde bulunduğunu öğrenebilirsiniz. Randevu almak için web sitesinde gerekli bilgileri doldurarak işleminizi hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!