banner2

Anti terör operasyonu nedir, ne anlama geliyor? Anti terör operasyonu hangi zamanlarda yapılır?

Azerbaycan Savunma Bakanlığı son dakika açıklaması yaptı. Bakanlık, Karabağ bölgesinde anayasal düzeni yeniden tesis etmek amacıyla bir anti-terör operasyonunun başlatıldığını tüm dünyaya duyurdu. Peki Anti terör operasyonu nedir, ne anlama geliyor? Anti terör operasyonu hangi zamanlarda yapılır?

Genel 19.09.2023, 12:45 19.09.2023, 13:48
Abone ol
Anti terör operasyonu nedir, ne anlama geliyor? Anti terör operasyonu hangi zamanlarda yapılır?

Karabağ'dan gelen üzücü haberlerin ardından Azerbaycan, harekete geçti. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Karabağ bölgesinde anayasal düzeni yeniden tesis etmek amacıyla bir anti-terör operasyonunun başlatıldığını duyurdu. Peki Anti terör operasyonu nedir, ne anlama geliyor? Anti terör operasyonu hangi zamanlarda yapılır?

ANTİ TERÖR OPERASYONU NEDİR, NE ANLAMA GELİYOR?

Bir ülke savaşta olmadığı durumda herhangi bir vatandaşına ani bir saldırı (patlama, suikast, ateş) uğramış ise anti terör operasyonu başlatılır.

ANTİ TERÖR OPERASYONU HANGİ ZAMANLAR YAPILIR?

Azerbaycan Karayolları Devlet Dairesi, bugün (19 Eylül Salı) yerel saatle 03.45 civarında Ahmedbeyli-Füzuli-Şuşa karayolu üzerinde yapılan çalışmada bir karayolları devlet dairesine ait aracın geçişi esnasında tanksavar mayınının patlaması sonucu 2 kurum çalışanının hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bu üzücü olayın akabinde olay yerine hareket eden polis aracının da geçişi esnasında bir mayın patladı. Patlama sonucunda 4 polis memurunun hayatını kaybettiği bildirildi. Bu durum sonrası Azerbaycan, Anti terör operasyonunu başlattı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!