banner2

Ankara'da özel halk otobüsleri satılacak mı? Halk otobüsleri ABB'ye mi satılacak? Fiyatı ne kadar?

Ankara'da Özel Halk Otobüsleri ile ABB arasında 65 yaş üstü yolcuların ücretsiz taşınması konusunda karşılıklı restleri devam ediyor. Özel Halk Otobüsleri 65 yaş üstü yolcuların ücretsiz taşınmayacağını açıklamıştı. Ankara'da özel halk otobüsleri araçlarının Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin işletmesini yada satın almasını talep ediyor.

Genel 25.09.2023, 16:04 25.09.2023, 16:29
Abone ol
Ankara'da özel halk otobüsleri satılacak mı? Halk otobüsleri ABB'ye mi satılacak? Fiyatı ne kadar?

Özel halk otobüsleri Ankara'da 65 yaş üstü yolcuların ücretsiz taşınmayacağını açıklamıştı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ise ücretsiz taşıma yapmayan otobüslerin bağlanacağını açıklamıştı. Özel Halk Otobüsü sahipleri ile ABB arasındaki restleşmede yeni bir gelişme yaşandı. 

ANKARA'DA ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ SATILACAK MI?

Ankara'da özel halk otobüsleri ABB'ye satılabilir. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Özel Halk Otübüsleri ile yaşanan gerilim sonrası "Kanuna uyun ya da otobüsleri bize satın" demişti. Bu açıklamaya özel halk otobüsü sahiplerinden yanıt geldi. Ankara'da özel halk otobüsü sahipleri araçlarını belediyenin işletmesi veya satın almasını istiyor. 

ANKARA'DA 65 YAŞ ÜSTÜ ÜCRETSİZ Mİ?

ABB'ye sunulan teklife yanıt bekleniyor. Özel halk otobüsü sahipleri kararın 1 Ekim'e kadar verilememesi durumunda ücretsiz ve indirimli yolcuları taşımama kararını yeniden uygulayacaklarını açıkladı.

22 OTOBÜS TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), gazi ve şehit yakınlarıyla basın mensupları dışında ücretsiz yolcu taşımama kararı aldı. Bu kararı uygulayan 22 otobüs trafikten men edildi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!