Ahmet Şık 'Osman abi'sini anlatıyor: Biraz yaşlanmış ama kafası hâlâ aydınlık

TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, fondaş Ruşen Çakır'a cezaevinde ziyaret ettiği Osman Kavala'yı anlattı: "Osman abi biraz yaşlanmış ama kafası hâlâ aydınlık."

Genel 20.05.2022, 16:20
Ahmet Şık 'Osman abi'sini anlatıyor: Biraz yaşlanmış ama kafası hâlâ aydınlık

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun tavrına benzer şekilde Türk devletini 'katil' olmakla suçlayan isimlerden TİP milletvekili Ahmet Şık, Gezi olayları davasında müebbet hapis cezasına mahkum edilen Osman Kavala'yı hapishanede ziyaret etti. 

Ruşen Çakır'ın Medyascope yayınında Gezi davasının mahkumlarına yaptığı ziyaretleri anlatan Ahmet Şık, Silivri Cezaevi'nde yatmakta olan Kavala'dan 'Osman abi' diye bahsetti. 

'Osman abi'yi iyi gördüm. Biraz yaşlanmış ama kafası hâlâ aydınlık. Memleket meselelerine kafa yoruyor. Bir şeyi değiştirecek bir hamle, bir pozisyon nasıl yaratılır onları düşünüyor. Hukuksuzluğun tabii ki o da farkında... Tam böyle demedi ama... 'Tahliye edilebilirim' düşüncesi geçmiş aklından, ben böyle anladım. Ama neden bir nefret objesi haline getirildiğinin net olarak farkında" diyen Şık, Adalet Bakanlığı izniyle gerçekleştirdiği ziyaretler konusunda HDP'li ve Türkiye İşçi Partili milletvekillerine zorluklar çıkarıldığını savundu. 

DEMİRTAŞ'A DAHA İKİ KERE GİTTİM!

Selahattin Demirtaş'ı henüz iki kere ziyaret edebildiğinden bahseden Şık, milletvekillerine cezaevi ziyaretleri için verilen izinler konusunda Bekir Bozdağ'ın bakanlığıyla birlikte esneme sağlandığını söyledi. Şık, "Hepsi yoldaşım, arkadaşım, kardeşim" diyerek bahsettiği mahkumlardan 'silahlı terör örgütü üyeliği' soruşturması tutuklusu avukat Selçuk Kozağaçlı'yı yoğunluktan ötürü ziyaret edemediğini söyledi. 

ÇAKIR: HEPSİ ÇIKMALI, BÜTÜN KARARLAR HUKUKSUZ

ABD ve Avrupa ülkelerince düzenli olarak fonlanan 'bağımsız' gazeteci Ruşen Çakır ise cezaevindeki bu isimlerin bir an önce tahliye edilmesi gerektiğini ileri sürerek, onlar hakkında verilen mahkeme kararlarının hukuksuz olduğunu savundu. 

Ahmet Şık ise Ruşen Çakır'ın sözlerini şu ifadelerle destekledi: "Türkiye bir kanun devleti bile olmadığı için kimsenin hukuk yoluyla bir kazanım elde edeceğine ya da hakkı olanın teslim edileceğine dair bir öngörüsü yok açıkçası."  

ASIL SORUN NAGEHAN DEĞİL ERTUĞRUL ÖZKÖK

Karadeniz gezisinde Nagehan Alçı'yı otobüse alan Ekrem İmamoğlu'nun yanlış yapmış olsa bile kendisi açısından hâlâ cumhurbaşkanı adaylığı için en önemli isim olduğunu dile getiren Ahmet Şık, İmamoğlu'nun Alçı'dan ziyade Ertuğrul Özkök'le aynı fotoğrafta olduğu için eleştirilmesi gerektiğini kaydetti. Şık ayrıca, cumhurbaşkanı adaylığı konusunda Kemal Kılıçdaroğlu'nun Alevi kimliğinin ona oy kaybettireceğini savundu. 

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!