Ahmet Hakan'dan Ekrem İmamoğlu'na '1994' ayarı: İmza mazeretine sığınma...

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, "Cumhurbaşkanı imza atmıyor, o yüzden hizmet edemiyorum" şeklinde bir kampanyaya başlayan Ekrem İmamoğlu'na 1994'ü hatırlattı.

Genel 18.01.2022, 13:13
Ahmet Hakan'dan Ekrem İmamoğlu'na '1994' ayarı: İmza mazeretine sığınma...

Ardı ardına çektiği kredilerle İstanbul'u borç bataklığına sürükleyen ve borçlanma konusunda yasal sınırı aşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentte aksayan hizmetler için suçu Beştepe'ye atma eğilimine girdi. 

"Cumhurbaşkanı imza atmıyor, o yüzden İstanbul'a hizmet yapılamıyor" mesajıyla bir kampanya başlatan İmamoğlu, 2022 yılında sadece reklama 849 milyon TL bütçeyi neden ayırdığına açıklık getirmiyor. Deprem dönüşüm bütçesinin iki katı parayı reklam için harcayan İmamoğlu, çarçur edilen kaynakların sorumluluğunu üzerinden atmaya çalışıyor. 

İmamoğlu'nun bahaneler ardına sığınma tavrına son eleştiri Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'dan geldi. İBB Başkanı'na 1994 yılı şartlarını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her şeye rağmen verdiği mücadeleyi hatırlatan Hakan, "Erdoğan bir tek gün bile... 'Hizmet edeceğim ama engelleniyorum', 'şunu yapacağım ama yaptırmıyorlar' türü bir yakınmayla halkın huzuruna çıkmadı. Böyle bir gerekçenin arkasına saklanmadı" ifadelerini kullandı. 

Bunun da ötesinde Erdoğan'ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde "Biz bütün engellemelere rağmen bunları yapmayı başardık" bile demediğini hatırlatan Ahmet hakan, Erdoğan'ın bu konulara hiç girmeyerek sadece işine baktığını vurguladı. 

"Ekrem İmamoğlu’nun bugünkü koşulları, Tayyip Erdoğan’ın 1994’teki koşullarından daha mı kötü? Tayyip Erdoğan, bütün engellere rağmen bir şeyler yapmayı başarabildiyse... Ekrem İmamoğlu niye başaramasın?" diyen Ahmet Hakan şunları yazdı: 

"Tuttuğunu koparacak denli hizmet hırsıyla dolu olan, İstanbul’a hizmet dendiğinde yırtıcı bir kaplana dönüşen, gece gündüz proje peşinde koşturan, büyük bir aşkla işine odaklanan...

Bir belediye başkanını...

Hiçbir güç, engelleyemez.

*

Böyle bir belediye başkanı...

Kükremiş sel gibi olur.

Bendini çiğner, aşar.

Dağları yırtar.

Enginlere sığmaz, taşar.

BÜYÜ BOZULUYOR

Ama tabii ki...

Sürekli yakınarak, mütemadiyen şikâyet ederek, devamlı “engelleniyorum” mazeretine sığınarak, hep ama hep “Cumhurbaşkanı imzayı atmadı, o yüzden hizmet yapamıyorum” diyerek...

Bir sonuç almak da mümkün.

*

Ama 1994 örneği, bütün büyüyü bozuyor."

Yazının tamamı için tıklayın...

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!