Yandex Metrica

ABD'den Hamas'a çirkin tehdit: 'Anlaşmayı kabul etmezseniz sivil kayıpları devam eder'

ABD'den Hamas'a çirkin tehdit: 'Anlaşmayı kabul etmezseniz sivil kayıpları devam eder'

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, Hamas'ı baskı bahanesiyle daha fazla sivilin ölümü ile tehdit etti. Millet, gazetecilerin sorusu üzerine zor anlar yaşadı. 

Genel

06.06.2024, 09:37

ABD Dışişleri Bakanlığı, skandal bir açıklama yaparak ateşkesi kabul etmesi konusunda Hamas'a baskı bahanesiyle tehdit etti. ABD'nin "eğer Hamas anlaşmayı kabul etmezse sivil kayıpları devam eder" şeklindeki değerlendirmeleri tartışmalara neden olurken, bakanlık sözcüsü bu yorumun sadece "savaşın gidişatına ilişkin bir tespit" olduğu savunmasını yaptı.

Soykırımcı İsrail'e sarsılmaz desteğini sürdüren ABD skandal bir açıklamaya imza attı. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, günlük basın brifinginde Gazze'de İsrail saldırılarında hayatını kaybeden sivillerle olası ateşkes süreci arasındaki bağlantıya ilişkin değerlendirmede bulundu.

Yazın sıcağına aldanmayın! Meteorolojiden 10 il sarı kodlu uyarı! İşte 1 Temmuz 2024 Hava durumu raporu... Yazın sıcağına aldanmayın! Meteorolojiden 10 il sarı kodlu uyarı! İşte... Haberi Görüntüle

MİLLER'A ZOR SORU

Miller'ın skandal sözleri üzerine bir gazeteci "Hem ABD olarak hiçbir Filistinli sivilin ölmesini istemiyoruz diyorsunuz hem de eğer Hamas bu anlaşmayı imzalamazsa siviller ölmeye devam eder diyorsunuz, burada bir çelişki yok mu?" sorusunu yöneltti. Miller, soruyu yanıtlarken zorlandı.

Kendilerinin sivil ölümlerini onaylamadıklarını ya da sivil kayıpları tasdik etmediklerini dile getiren Miller, "Bu sadece açık ve acı bir gerçeğin beyan edilmesidir, yoksa trajik sonuçların yaşanmasına destek verilmesi değildir." ifadesini kullandı.

Muhabirin, Hamas'a karşı "anlaşma olmazsa sivil kayıpları sürer" şeklinde kullanılan argümanın, ABD'nin "hiçbir sivil kaybı istemiyoruz" şeklindeki söylemiyle örtüşmediğini vurgulaması üzerine Miller, ABD yönetimi olarak Filistinli hiçbir masum sivilin hayatını kaybetmesine destek vermediklerini kaydetti.

Miller, sadece savaşın gidişatı dolayısıyla kayıpların yaşandığı sonuçların ortaya çıktığına atıf yaparak, en kısa zamanda varılacak bir ateşkes anlaşmasıyla yeni sivil kayıplarının önüne geçilebileceğini ifade etti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Genel


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading