6 Bakan Ukrayna'yı görüştü! Hulusi Akar'dan ateşkes çağrısı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Karadeniz'e komşu ülkelerin savunma bakanlarıyla videokonferans toplantısında bir araya geldi. Bakan Akar, "Görüşmede, diplomatik bir çözüme yardımcı olmak üzere Ukrayna'da acilen ateşkese gidilmesinin önemi ve sivillerin emniyetli şekilde tahliye edilmesinin aciliyeti vurgulanmıştır." diye konuştu.

Genel 07.04.2022, 10:33
6 Bakan Ukrayna'yı görüştü! Hulusi Akar'dan ateşkes çağrısı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye, Bulgaristan, Gürcistan, Polonya, Romanya ve Ukrayna’nın Savunma Bakanlarının yer aldığı "Altılı Savunma Bakanları" toplantısına videokonferans yöntemi ile katıldı.

Bakan Akar, Türkiye'nin daveti ve koordinesiyle gerçekleştirilen toplantının ardından yaptığı açıklamada, görüşmenin çok verimli geçtiğini belirtti.

ATEŞKES ÇAĞRISI

Bölgesel savunma ve güvenlik konuları hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını dile getiren Akar, "Görüşmede, diplomatik bir çözüme yardımcı olmak üzere Ukrayna'da acilen ateşkese gidilmesinin önemi ve sivillerin emniyetli şekilde tahliye edilmesinin aciliyeti vurgulanmıştır." diye konuştu.

HANGİ KONULAR ELE ALINDI?

Toplantıda ele alınan diğer konulara ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Akar, şunları söyledi: "Görüşmede, ayrıca mayınla mücadele dahil Karadeniz'de barış, sükunet ve istikrarın korunması için iş birliğinin önemi bir kez daha dile getirilmiştir. Son olarak ağırlaşan insani durum nedeniyle insani yardımlara aralıksız devam edilmesi ve bölgede krizin daha fazla tırmanmasının önlenmesi için alınması gereken tedbirler üzerinde durulmuştur."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!