banner2

27 Mayısçılar aramızda: Adnan Menderes, Ekşi Sözlük'tekileri kudurttu

Karakter suikastlerinin odağı haline gelen EkşiSözlük, Adnan Menderes'in ölüm yıldönümünde demokrasiye nefret kusarak seçilmişleri tehdit etti.

Genel 17.09.2021, 16:39 17.09.2021, 17:15
Abone ol
27 Mayısçılar aramızda: Adnan Menderes, Ekşi Sözlük'tekileri kudurttu

Radikal sol gruplar, terör örgütü yandaşları ve İslam karşıtlarının internet üzerinde bir araya geldiği en büyük platformlardan Ekşisözlük, şehit Başbakan Adnan Menderes'in darbeciler tarafından asılması olayını da boş geçmedi. 

ABD ve NATO destekli 27 Mayıs cuntacıları tarafından iki bakanıyla birlikte darağacına gönderilen Menderes, 60. ölüm yıldönümünde darbe destekçilerinin saldırısına uğruyor. 

Müslümanların inanç değerlerine hakaretler, AK Parti'ye oy verenlere yönelik küfürler ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tehditlerle pek çok kez gündeme gelen Ekşisözlük'te son yazılanlar okuyanların kanını dondurur nitelikte.

İmralı'ya kurulmuş darağacına asılmasının yıldönümü olan 17 Eylül'de 'Adnan Menderes' başlığı altına yazılan şu mesajlar, 27 Mayıs darbe kafasının ve ABD mandacılığının bu topraklarda ne denli güçlü olduğunu bir kez daha gösterdi.

"İdam edilmese siyaset sahnesinden silinip gidecekken şehit olarak anılıyor. Ülkenin şirazesini öyle bir kaydırmıştır ki, 40 yılda götü toparlayamamıştır ülke. zaten sonrasında malum dönem başladı."

"Cumhuriyete karşı başlattığı karşı devrimin bedelini ödemesi gerekiyordu, ödedi."

"Asmak yerine ağırlaştırılmış müebbet ile cezalandırılsaydı, 10 yıla kalmaz çıkar, bu angut seçmen kitlesi de gider gene onu başa getirir, ülkenin bi 10 yılının daha ırzına geçmesine sebep olurdu."

"Türk halkını tanıdık bir şekilde dini kullanarak kandırdıktan sonra bilerek ve isteyerek sefalete sürükleyen... Kendisi çağdaş eğitim sistemine darbeyi vuran ilk İslamcı şovmenlerdendir. Bugün de aynı işleri bunların izinden gidenler yapıyor. Bakalım 20 yıldır bu yoldan gidenlerin sonu nasıl olacak."

"Vatan hainidir. Hak ettiği şekilde asılmış ama maalesef ahlaki değeri olmayan bu adam toplumun büyük kesiminde hak etmediği şekilde demokrasi şehidi mertebesinde anılmıştır. Mezarının önünden her geçişimde sövdüğüm insandır. Umarım yattığı yerde ateşi boldur."

"Tam 60 yıl önce bugün hakkındaki idam kararını tahmin ederek tatlı canın korkusuyla ilaç içip intihar etmiş, daha doğrusu edememiş kişi. Boğularak ölmek daha acı tabii."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!