banner2

2023 MANİSA - AHMETLİ SEÇİM SONUÇLARI / 28. Dönem Ahmetli seçim sonuçları - Ahmetli PARTİ OY ORANLARI

2023 Genel Seçimleri bugün (14 MAYIS 2023) vatandaşlar sandıkların başına gidip oy attı. Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin yapılması ardından vatandaş yaşadığı il ve ilçelerde hangi partinin ne kadar, yüzde kaç oy aldığını merak ediyor. Ahmetli'de hangi partinin önde olduğu ve yüzde kaç oy aldığı araştırılıyor. Vatandaşlar arama motorlarında, '2023 Manisa Ahmetli'de hangi parti önde?' sorusuna yanıt arıyor. İşte AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat parti, DEVA, Gelecek Partisi'nin Ahmetli'de ki seçim sonuçları ve oy oranları...

Genel 10.05.2023, 22:50 14.05.2023, 18:51
Abone ol
2023 MANİSA - AHMETLİ SEÇİM SONUÇLARI / 28. Dönem Ahmetli seçim sonuçları - Ahmetli PARTİ OY ORANLARI

Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için bugün vatandaş sandıklara giderek oy kullandı. Manisa'nın ilçelerinden biri olan Ahmetli'de hangi partinin önde olduğu ve yüzde kaç oy aldığını araştırıyor. Vatandaşlar arama motorlarında, '2023 Manisa Ahmetli'de hangi parti önde?' sorusuna yanıt arıyor. İşte AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat parti, DEVA, Gelecek Partisi'nin Ahmetli'de ki seçim sonuçları ve oy oranları...

Manisa Ahmetli'den ilk sonuçlar gelmeye başladı. Şuana kadar açılan toplam sandıklardan AK Parti'ye yüzde 47.87, CHP, yüzde 21,28 MHP yüzde 13.83 İYİ Parti yüzde 9.57 oy aldı. 

 

CUMHURBAŞKANLIĞI OY ORANLARI

Manisa Ahmetli'den gelen sonuçlara göre Recep Tayyip Erdoğan'ın oy oranı 45.29 Kemal Kılıçdaroğlu 48.53, Sinan Oğan yüzde 5.59 Muharrem İnce ise yüzde 0.59 oy aldı. 

2023 MANİSA AHMETLİ'DE HANGİ PARTİ ÖNDE?

MANİSA SEÇİM SONUÇLARI /14 Mayıs 2023 tarihinde oy kullanım süreci tamamlandıktan sonra Ahmetli'de  14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçiminde hangi partiye yüzde kaç oy atıldığını haberimize ekleyeceğiz.

14 MAYIS OY VERME SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK, KAÇTA BİTECEK?

14 Mayıs Pazar günü oy verilme saati vatandaş tarafından merak ediliyor. Özellikle, '14 Mayıs oy verme saat kaçta başlayacak, kaçta bitecek?' sorusu gündemde. İşte, YSK tarafından soruya cevap olacak nitelikte bir açıklama.
YSK'dan yapılan açıklamaya göre, 'Oy verme işlemi 08.00-17.00 saatleri arasında olacak'' denildi. YSK'nın oy verme saatlerine ilişkin kararına göre; Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçiminde oy verme günü olan 14 Mayıs 2023 Pazar günü, Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci oylamaya kalması durumunda ise 28 Mayıs 2023 Pazar günü tüm yurtta oy verme başlangıç ve bitiş saatleri 08.00-17.00 olarak belirlendi. 

OY NASIL KULLANILIR?

  • Sandığa gitmeden önce nerede oy kullanacağınızı öğrenin.
  • Üzerinde T.C. kimlik numarası olan kimlik belgenizi yanınızda bulundurun.
  • Cep telefonuyla kabine girmeyin.
  • Oy pusulasına mühür dışında işaret koymayın.
  • Pusulalarınızı tek zarfa koyun.
  • Oy kullandıktan sona imza atmayı unutmayın. 

OY KULLANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

  • Seçim tarihi itibariyle 18 yaşını dolduran her Türk vatandaşı seçme ve halkoylamasına katılma hakkına sahiptir.
  • Nerede oy kullanacağınızı, seçim dönemlerinde sandık seçmen listeleri kesinleştikten sonra www.ysk.gov.tr internet sayfamızın "Nerede Oy - Kullanacağım" bölümünden öğrenebilirsiniz.
  • Nüfus müdürlüklerinden alınan geçici kimlik belgesi ile oy kullanılabilir. 
  • Silâhaltında bulunan erler, onbaşılar ve kıta çavuşları (her ne sebeple olursa olsun, izinli bulunanlar da bu hükme tabidir), Askeri öğrenciler, Ceza infaz kurumlarında hükümlü olarak bulunanlar oy kullanamazlar. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!