banner2

16 Mart Çarşamba günü deprem mi olacak? Cübbeli Ahmet Hoca 'felaket' iddialarına cevap verdi

Rumî takvime göre mart ayının ilk çarşambasında dünyayı büyük felaketlerin, özellikle de İstanbul'u depremin beklediğine dair rivayetlere Cübbeli Ahmet Hoca açıklık getirdi.

Genel 01.03.2022, 17:51 01.03.2022, 17:57
Abone ol
16 Mart Çarşamba günü deprem mi olacak? Cübbeli Ahmet Hoca 'felaket' iddialarına cevap verdi

Mart ayında deprem olacağına ilişkin İmam Serhendî'ye atfen yayılan rivayetler vatandaşlar üzerinde panik oluşturdu. Rumî takvime göre mart ayının ilk çarşamba gecesi, yani miladî takvimde 15 Mart'ı 16 Mart'a bağlayan gece meydana geleceği söylenen felaketleri Cübbeli Ahmet Hoca (Ahmet Mahmut Ünlü) son sohbetinde yorumladı. 

Mart ayını 'belaların arza indiği ay' olarak niteleyen Ünlü, "Mart ayı biraz sıkıntılıdır. Tehlike ve belalardan sakınmak için sürekli zikirle teyakkuzda olmak lazım" dedi. 

ZİKİR ÖĞRENİN, BELAYA HAZIRLANIN

15 Mart Salı günü akşam namazını kıldıktan sonra 12 Fatiha, 100 Besmele, 100 La Havle, 27 İnna Enzelnâ ve gerekli duaların okunması gerektiğini kaydeden Ünlü, "Ulemâ buyurmuşlar ki, mart ayının ilk çarşambası, bu da Rumî takvime göre 12 gün sonra girdiğinden, 15 Mart Salı gününü çarşambaya bağlayan akşam agâh olmamız gerek. Gafillerden olmayalım. Akşamı kılın, sünneti kılın, tespihleri çekin. Okunacak zikirleri öğrenin. Belaya dua hazırlayın" ifadelerini kullandı. 

"Belalar geliyor mu?" sorusunu soran Cübbeli, günahlar devam ettiğinden ötürü belaların da kaçınılmaz olarak dünyaya yağdığından bahsetti. "Belalar yağıyor! Şu lezbiyenlik, eşcinsellik işlerinden taş yağmak üzere, taş... Sahih hadisler buna işaret ediyor. 15 büyük gühan bu toplumda alenen işleniyor. Belalar gelecek... Bu yüzden kıtlık olacak mı, kuraklık olacak mı diye sorma."  

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!