banner2

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'nin adı değişti mi? Yeni adı Düzce Lisesi mi oldu?

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'nin adı değişti mi? Yeni adı Düzce Lisesi mi oldu? Düzce'de 1923 yılında inşa edilen ve lise olarak kullanılan ve kanlı FETÖ darbe girişimi sonrası adı 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi olarak değiştirilen lisenin adının yeniden Düzce Lisesi olarak değiştirilmesi büyük tepkiye neden oldu. Konuyla ilgili girişimlere başlandı ve lisenin adının değiştirilmesi onayı iptal edildi.

Genel 27.09.2023, 13:33 27.09.2023, 13:47
Abone ol
15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'nin adı değişti mi? Yeni adı Düzce Lisesi mi oldu?

Düzce'de 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'nin adının değişitirilmesi sosyal medyada vatandaşların tepkisine neden oldu. Valilik gelen tepkiler üzerine bir açıklama yaptı. Yaşanan gelişmeler üzerine Milli Eğitim Bakanı Tekin'den de konuya ilişkin açıklama geldi. Tekin "Bakanlığımızın onayı sembolik" dedi. Tekin bu başvuruya verilen onayın iptal edileceğini açıkladı. 

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANADOLU LİSESİ'NİN ADI DEĞİŞTİ Mİ?

Düzce 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'nin adının değiştiği açıklandı. Okulun tabelası da Düzce Lisesi olarak değiştirildi. Bu karara büyük tepki geldi. Okulun adının yeniden 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi olacağı öğrenildi. Bakan Tekin okulun adının değiştirilmesi için verilen onayın değiştirileceğini açıkladı. 

VATANDAŞLARDAN BÜYÜK TEPKİ GELDİ

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'nin adını değiştirme kararı ve eski adı olan Düzce Lisesi'ni geri getirme girişimi vatandaşlardan büyük tepki gördü. 

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANADOLU LİSESİ NE ZAMAN YAPILDI?

Lise Düzce'de 1923 yılında inşa edildi. Cedidiye Mahallesinde yapılan okul uzun süre ortaokul olarak hizmet verdi. Okul daha sonra Düzce Lisesi oldu. FETÖ terör örgütü tarafından gerçekleştirilen kanlı darbe girişimi sonrası okulun adı 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi olarak değiştirildi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!