12 bin kişi arasından seçildi! Deniz Burnham NASA astronotu oluyor

NASA'nın 12 bin kişi arasından seçtiği 10 astronot adayından biri Deniz Burnham oldu. 36 yaşındaki Deniz Burnham, uzaya çıkmak için eğitim alacak.

Genel 08.12.2021, 15:20 08.12.2021, 15:41
Abone ol
12 bin kişi arasından seçildi! Deniz Burnham NASA astronotu oluyor

NASA'nın bu yılın astronot sınıfı için aday seçimi tamamlandı. NASA yeni nesil astronot adaylarını seçti. Adanalı Deniz Burnham, Ocak 2022’den itibaren astronotluk eğitimlerine başlayacak. 

NASA'nın astronot adayı; Adana İncirlik Üssü doğumlu Deniz Burnham, Ocak 2022’de astronot olarak eğitilmek üzere başlayacak. Burnham, uzaya giderse ilk defa bir Türk uzaya gitmiş olacak.

12 BİN KİŞİ ARASINDAN SEÇİLDİ

ABD'li asker bir ailenin çocuğu olarak Adana'daki İncirlik Askeri Üssü'nde doğan ve ABD'de kimya ve makine mühendisliği alanlarında eğitim gören 36 yaşındaki Deniz Burnham, kapsamlı tıbbi kontroller ve çeşitli yetenek testlerini başarıyla tamamlayarak 12 bin kişi arasından seçilen 6 erkek ve 4 kadın adaydan biri olmayı başardı.

ANNESİNDEN İLHAM ALMIŞ

Annesinden ilham aldığını belirten Deniz Burnham, ''Küçük bir kızken, annemin üniversiteden mezun olmasını izledim. Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri'ne atanmasını izledim. Bana büyük hayaller kurmayı ve bu yolda ilerlediğim zaman her şeyi başarabileceğimi öğretti. NASA astronotu olma hayalimden vazgeçmemem için bana ilham veren şey buydu'' dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!