banner2

1 Milyonluk soru: 1861-1865 arasındaki Amerikan İç Savaşı sırasında hangi ülke açıkça kölelik karşıtı Kuzey'i desteklemiştir?

ATV ekranlarında Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla ekranlara gelen Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmada bir kez daha 1 milyon TL'lik soru açıldı. Rabia Birsen Güvercin'in 1 milyon TL'lik büyük ödülü kazanmasının ardından kısa süre sonra bir yarışmacı daha büyük ödüle çok yaklaştı. 1861-1865 arasındaki Amerikan İç Savaşı sırasında hangisi açıkça kölelik karşıtı Kuzey'i desteklemiş ve kölelik yanlısı Güney konfederasyonuna ambargo uygulamıştır? sorusunu yanıtlamayan Ahmet Talha Dağlı isimli yarışmacı 500 bin TL ödülle yarışmadan çekildi.

Genel 02.10.2023, 10:36
Abone ol
1 Milyonluk soru: 1861-1865 arasındaki Amerikan İç Savaşı sırasında hangi ülke açıkça kölelik karşıtı Kuzey'i desteklemiştir?

Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmada 1 milyon TL'lik soru açıldı. Yarışmacı Ahmet Talha Dağlı performansı ve bilgisi ile izleyenlerin takdirini kazanduı. Kim Milyoner Olmak İster'de ödül 5 milyon TL'ye çıkarıldıktan sonra ilk defa bu kadar büyük bir seviyye kadar çıkıldı. Ahmet Talha Dağlı isimli yarışmacı, sorulara doğru cevaplar vererek 500 bin TL'yi garantiledi. 

1 MİLYONLUK SORU CEVABI

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında para ödülü 5 milyon TL'ye çıktı. Yarışmaya katılan ve performansı ile göz dolduran Ahmet Talha Dağlı 1 milyon liralık soruyu açtırdı. Soruda "1861-1865 arasındaki Amerikan İç Savaşı sırasında hangisi açıkça kölelik karşıtı Kuzey'i desteklemiş ve kölelik yanlısı Güney konfederasyonuna ambargo uygulamıştır?" denildi. Fransa, Osmanlı Devleti, Avusturya-Macaristan ve Birleşik Krallık şıklarının olduğu soruya yarışamcı cevap vermedi ve 500 bin TL ile yarışmadan ayrıldı.

DOĞRU CEVAP: OSMANLI DEVLETİ

 "1861-1865 arasındaki Amerikan İç Savaşı sırasında hangisi açıkça kölelik karşıtı Kuzey'i desteklemiş ve kölelik yanlısı Güney konfederasyonuna ambargo uygulamıştır?" sorusunun doğru cevabı "Osmanlı Devleti" olacak. Osmanlı Devleti tarih boyunca köleliğe karşı durmuştur. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!