banner2

Ziraat Bankası'nda hesabı olanlar dikkat! Resmi duyuru yapıldı: Bu adımları mutlaka uygulayın

Mobil cihazlar kullanan vatandaşlar, banka işlemlerini de bankaların mobil uygulamaları üzerinden gerçekleştiriyor. Hal böyleyken, bu uygulamaların şifreleri bazen unutulabiliyor. Daha da kötüsü, dolandırıcıların eline geçebiliyor. Peki, böyle bir durumda ne yapılmalı? 

Ekonomi 31.01.2023, 11:32
Abone ol
Ziraat Bankası'nda hesabı olanlar dikkat! Resmi duyuru yapıldı: Bu adımları mutlaka uygulayın

Ziraat Bankası ve diğer bankaların mobil uygulamasını kullanan tüketiciler, şifrelerini etkin bir şekilde korumalı. Ancak ne kadar korunursa korunsun bazı durumlarda uygulama şifreleri unutabiliyor ya da çalınabiliyor. Peki, şifre unutma ve çalınma durumlarında ne yapılmalı? İşte o rehber...

ZİRAAT BANKASI KARTINIZI KAYBEDERSENİZ BUNU YAPIN

Ziraat Bankası kaybetmeniz durumunda, Ziraat Bankası'nın müşteri hizmetleri numarasını arayın ve kaybettiğiniz kartın internet, yurt dışı ve yurt içi kullanımlarına kapatılmasını talep edin. Bunun yapılması halinde kartınızı ele geçirenler onu kullanarak herhangi bir işlem yapamayacak.

KART ŞİFRENİZİ UNUTTUYSANIZ NE YAPMALISINIZ?

Kart şifrenizi unutmanız durumunda 0850 258 00 00 Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezi ile irtibata geçebilir, yeni şifre belirleme talebinde bulunabilirsiniz. Eğer kartınızı ATM kaptıysa o durumda da bankanız ile iletişime geçmeli ve size aktarılacak adımları uygulamanız gerekmektedir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!