banner2

Ziraat Bankası harekete geçti! E-devlet'ten başvurular başladı

Ziraat Bankası TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi başvurularıyla alakalı haberini duyurdu. Proje kapsamında evler için yapılacak başvuruların Ziraat Bankası şubesi ve e-devlet üzerinden yapılabileceği açıklandı.

Ekonomi 31.12.2021, 17:08
Abone ol
Ziraat Bankası harekete geçti! E-devlet'ten başvurular başladı

Projeler kapsamında 2+1 ile 3+1 konutların vatandaşlar tarafından yapılacak başvuruların e-devlet platformu ve Ziraat Bankası şubeleri tarafından yapılabileceği bildirildi.

Ziraat Bankası resmi sitesinden yapılan açıklamada,

"Başvuru sahipleri Başvuru ve Satın Alma Taahhütnamesini 2 nüsha halinde doldurarak ve aşağıda yer alan belgelerle birlikte 3 kategoride (Normal Vatandaşlarımız, Engelli Vatandaşlarımız ve Şehit Ailelerimiz) 16 Aralık 2019 – 15 Ocak 2020 tarihleri arasında e-devlet platformu veya Şubelerimize başvuracaklardır.

Başvuru işlemleri sırasında;

Normal ve Engelli vatandaşlarımızdan 2+1 konut tipi için 500,-TL, 3+1 konut tipi için 1.000,-TL başvuru bedeli alınacaktır.

Şehit yakınlarından başvuru bedeli alınmayacaktır.

Başvuru aşamasında geçerli kimlik belgesi ile;
Engelliler için en az %40 oranından engelli olduklarına dair sağlık raporu veya özür oranının yer aldığı kimlik belgesi,
Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde ise SGK'dan alınacak Hak Sahipliği Belgesi,
ibrazı talep edilecektir. Bu belgeler ile birlikte diğer belgeler de (gelir, ikamet, vb.) sözleşme imzalama aşamasında talep edilecektir." ifadelerine yer verildi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!