banner2

Ziraat Bankası duyurdu: Promosyonlar güncellendi! Emekli maaş promosyonu ne kadar oldu?

Kamu bankalarının emekli promosyon ödemeleri güncellendi. Ziraat Bankası başvuru sürelerinde de güncelleme kararı aldı. Peki emekli promosyon başvurusu nasıl yapılır? Emekli promosyon ödemeleri ne kadar? Kimler emekli promosyonu alabilir? İşte, detaylar...

Ekonomi 26.11.2022, 17:04
Abone ol
Ziraat Bankası duyurdu: Promosyonlar güncellendi! Emekli maaş promosyonu ne kadar oldu?

Emekli promosyon kampanyasına başlayan Ziraat Bankası başvru süreleri ve ödemeler konusunda güncelleme yaptı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kamu bankalarında 3 sene için ödenen promosyon tutarının 5 bin liraya çıkarıldığını duyurdu. Özel bankalar ise 7 bin 500 TL'ye varan promosyon ödemesi yapmıştı.

SGK'dan yapılan açıklamada kurum ile bankalar arasında Mart 2020'de imzalanan emekli ile hak sahiplerine promosyon ödenmesine yönelik protokollerin 1 Kasım 2022'de güncelleneceği anımsatıldı. Aralarında kamu bankalarının da bulunduğu 19 banka ile yeniden protokol imzalanacağı kaydedildi.

EMEKLİ PROMOSYON BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası'ndan emekli promosyonu almak isteyen kişiler başvurularını şubelerden, internet şubesinden, ATM'lerden ve SMS yoluyla veya müşteri iletişim merkezlerinden yapabilir. 

EMEKLİ PROMOSYON ÖDEMELERİ NE KADAR?

SGK (Emekli Sandığı, Bağ-Kur, SSK) emekli maaş ödemelerini Ziraat Bankası aracılığı ile alan emeklilere ödenecek tutarlar;

3 bin 500 TL altında emekli aylığı alanlara 3.000 TL,

3 bin 500 TL ila 7.500 TL arasında emekli aylığı alanlara 3 bin 500 TL,

7 bin 500 TL ila 10.000 TL arasında emekli aylığı alanlara 4 bin 500 TL,

10 bin  TL üzerinde emekli aylığı alanlara 5 bin  TL tutarında olmak üzere ödemeler yapılıyor.

KİMLER EMEKLİ PROMOSYONU ALABİLİR?

Bankalar tarafından promosyon ödenebilmesi için emekli ve hak sahiplerinin talepte bulunmaları ve gelir/aylıklarını 3 sene süre ile bankadan alacaklarına ilişkin taahhütname imzalamaları gerekiyor.

EMEKLİ PROMOSYON ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Emekli promosyonu için başvuruları 18 Ekim tarihinde, promosyon ödemeleri ise 1 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!