banner2

Zincir marketler durmak bilmiyor! Asgari ücret sonrası 2. zam

Asgari ücret artışı geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Artış açıklamasının ardından marketlerden zam haberleri art arda gelmeye başladı. Çok sayıda kişi bu duruma tepki gösterirken marketlerdeki son değişim de dikkatleri çekti. Buna göre ürünleri fiyatlarının tekrar eski haline çekildiği görüldü.

Ekonomi 28.12.2022, 10:40 28.12.2022, 11:56
Abone ol

Milyonlarca kişinin merakla beklediği asgari ücret geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Asgari ücretin ardından marketlerde yapılan zamlar ise tepkilere neden olmuştu. 

FİYAT ETİKETLERİNDE YENİ DEĞİŞİKLİK

Yeni asgari ücret cebe girmeden fiyat etiklerinin değişmesi dikkat çekerken geçtiğimiz gün Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zincir marketlere sert sözlerle çağrı yapmasının ardından fiyatlarda yeni bir değişim gözlemlendi.

'TIKIR TIKIR DEĞİŞTİRİYORLAR'

Mikrofon uzatılan bir vatandaş konuyla ilgili “Tıkır tıkır değiştiriyorlar. Fiyatını artırıyorlar, indirimde gösteriyorlar.” ifadelerini kullandı.

Haberde 22 Aralık’ta markette eski fiyatı 55 lira 50 kuruş olan ürünün fiyatının 64 lira 75 kuruş olarak değiştirildiğinin görüldüğü belirtildi. 27 Aralık’ta ise aynı ürünün fiyatının eski haline getirildiği yani 12 lira 25 kuruş indirildiği ortaya kondu.

'DEMEK Kİ TEPKİ OLUNCA GERİ ALINABİLİYOR'

Vatandaşlar fiyatlarla ilgili olarak “İnsin artık, düşsün” diyerek tepki gösterdi. Günlerdir takip edilen baş döndüren etiket değişim trafiğinin bu kez tersine döndüğü ifade edilirken sürekli yükselen fiyatların bir anda düşüşe geçtiği aktarıldı. Vatandaş ise “Demek ki ne oluyor, bir tepki olunca, bir haber olunca hemen geri alınabiliyor” dedi.

Asgari ücretin açıklanmasına 1 gün kala bir markette temizlik ürünlerine zam yapıldığı belirtilirken fiyatı 45 lira 50 kuruşa çıkarılan ürünün eski fiyatına geri döndüğü ve yeniden 39 lira 50 kuruş olduğu ifade edildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!