Yandex Metrica

Sitede Ara

Yeni evleneceklere müjde: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Evlilik kredisi başladı mı? Evlilik kredisi başvuruları neler?

Yeni evleneceklere müjde: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Evlilik kredisi başladı mı? Evlilik kredisi başvuruları neler?

Evlilik kredisine başvurmayı düşünenler konu hakkında araştırma yapmaya başladı. Evlilik kredisi için gereken şartlar neler ve başvuruda yaş sınırlaması bulunuyor mu sorularına yanıt aranıyor. Dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Evlenecek gençlerin ekonomik açıdan desteklenmesini, evliliklerinin daha sağlam temeller üzerine inşa edilmesini amaçlayan projemizle ilgili çalışmalarımızı tamamladık" açıklamasını yaptı. Peki, 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi sunan bankalar hangileri?

Ekonomi

23.01.2024, 21:28

Yakın zamanda evlenmeyi planlayanlar için oldukça önemli olan evlilik kredisi hakkında yeni bilgiler paylaşıldı. Bu kararlar doğrultusunda, 'evlilik kredisi için gerekli olan şartlar neler ve başvurular için yaş sınırlaması var mı' sorularına yanıt aranıyor. 

150 bin TL faizsiz evlilik kredisi sunan bankalar hangileri? 

Tatil beldelerinde fiyatlar kontrolden çıktı! O ilanı gören gözlerine inanamadı: Dublör müşteri dönemi! Tatil beldelerinde fiyatlar kontrolden çıktı! O ilanı gören gözlerine inanamadı:... Haberi Görüntüle

EVLİLİK KREDİSİ ŞARTLARI NEDİR, HANGİ BANKA VERECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemiz içinde hayata geçireceğimiz özgün projelerle hem örnek olacak hem de aile kurumunun güçlendirilmesini sağlayacağız. Seçim döneminde milletimize verdiğimiz sözlerden biri de hatırlayalım; Aile ve Gençlik Bankası’nın kurulmasıydı.

Evlenecek gençlerin ekonomik açıdan desteklenmesini, evliliklerinin daha sağlam temeller üzerine inşa edilmesini amaçlayan projemizle ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Önümüzdeki günlerde Cumhur İttifakı’ndaki ortaklarımızla Aile ve Gençlik bankasına dair kanun teklifini meclisimizin takdirine sunacağız.

Bankaya gelir tesis etmek amacıyla doğalgaz, petrol, madenlerden elde edilen devlet gelirlerinin belli bir kısmını buraya aktaracağız. Banka gelirleri tesis edilene kadar öncelikle aile ve gençlere yönelik pilot projeleri hayata geçirecek, sonrasında bu projeleri yaygınlaştıracağız.

Yeni evlenen çiftlere Aile ve Gençlik Bankası’ndan karşılanmak üzere faizsiz kredi imkanı sunacağız. Aile ve Gençlik Bankası gelirleri tesis edilene kadar bu uygulamayı pilot proje olarak deprem bölgesinde başlatacağız.

Genç depremzedelerimizin yuva kurmalarına yardımcı olacak bu önemli projemizin de hayırlı olmasını diliyorum"

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading