banner2

YENİ ASGARİ ÜCRET BELLİ OLDU! Herkesin merak ettiği rakam basına sızdı: İşte güncel zamlı asgari ücret

Milyonlarca çalışan 2023 Temmuz ayında asgari ücretin ne kadar olacağını merak ediyor. Merakla beklenen asgari ücret hakkında flaş bir gelişme yaşandı. Ankara kulislerinden dolaşan iddialara göre maaşlara ciddi oranda zam yapılacak. İşte güncel zamlı asgari ücret...

Ekonomi 24.05.2023, 18:10
Abone ol
YENİ ASGARİ ÜCRET BELLİ OLDU! Herkesin merak ettiği rakam basına sızdı: İşte güncel zamlı asgari ücret

2023 Ocak ayında yapılan asgari ücret zammı, 5500 liradan 8500 liraya kadar çıkartılmıştı. Bu yükselişle birlikte  tüm dikkatler Temmuz ayında yapılacak olan ara zamma çevrildi. Kulislerde yeni asgari ücretin 13.500 TL civarında olacağı düşünülüyor. Vatandaş ise temmuz ayında yapılacak ara zammın yüzde 30 olacağı görüşünde. Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücretin 500 dolar sınırında olması gerektiğini belirtmişti.

YENİ ASGARİ ÜCRET BELLİ OLDU!

Ankara kulislerinde dolaşan asgari ücret zammı iddialarının gerçek çıkması durumunda yeni asgari ücret 13.500 TL olacak. Asgari ücrete %50 üstünde zam yapıldığı takdirde yeni asgari ücret 13.500 TL seviyesinde yer alacak. Asgari ücret zammına dair ise birden fazla İddia gündemde. Fakat son kararı Temmuz ayı başında toplanması gereken asgari ücret tespit Komisyonu verecek. Asgari ücret tespit komisyonunun 6 aylık enflasyon verilerini değerlendirmesi ve ardından da alım gücünü düşünerek bir karar vermesi bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!