Yandex Metrica

Sitede Ara

Ya uçacak ya çakılacak! Altın fiyatları Fed kararını bekliyor

Ya uçacak ya çakılacak! Altın fiyatları Fed kararını bekliyor

Altın fiyatları, yatırımcıların ABD enflasyon verilerini bekleyişi ve Fed'in (Fed) iki günlük toplantının ardından yarın yapacağı açıklamalarla Salı günü hafif yükseldi. Bu ortamda spot altın %0,1 artışla ons başına 2.312,70 dolara yükselirken, ABD vadeli işlemleri seansı pek değişmeyerek ons ​​başına 2.326,60 dolardan kapattı. 

Ekonomi

12.06.2024, 17:34

Altın fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan dünyaca ünlü Marex analisti Edward Meir, "Yatırımcılar yarınki Fed toplantısı öncesinde gergin çünkü enflasyon rakamları iyileşme göstermezse Fed acil bir faiz indirimi sinyali vermeyecek - bu da hem doların hem de faiz oranlarının yukarı doğru yükseleceği anlamına geliyor ki bu da altın için olumsuz bir durum." ifadelerini kullandı.

Günün erken saatlerinde dolar endeksi bir ayın en yüksek seviyesine yakın seyrediyordu. Piyasanın gözleri şimdi Mayıs ayı tüketici fiyat endeksi raporunda ve yarın Çarşamba günü yapılması beklenen Fed toplantısının sonuçlarında.  

Reuters tarafından bildirildiği üzere analistlerin çoğunluğu, ABD Merkez Bankası'nın muhtemelen Eylül ayında "yakın" bir ufukla bu yıl temel faiz oranını iki kez düşürmeye devam edeceğini tahmin ediyor, ancak böyle bir şeyin gerçekleşeceğini tahmin edenlerin sayısı da az değil. gerçekleşmeme ihtimali de aynı derecede yüksek. 

Hükümet harekete geçti! Nüfus artışındaki düşüklüğe önlem: 3 çocuğa asgari ücret tutarında ödeme! Hükümet harekete geçti! Nüfus artışındaki düşüklüğe önlem: 3 çocuğa asgari... Haberi Görüntüle

"EĞER ALTIN O SEVİYEYE DÜŞERSE..."

Yüksek faiz oranları, tahvil gibi yüksek getirili varlıklara kıyasla altını daha az çekici hale getiriyor.

Önemli limit aşağı yönde, 2.300 doların biraz üzerinde. Gainesville Coins baş analisti Everett Millman, "Eğer altın bu seviyenin altına düşerse düşüşün devam etmesi ve değerli metalin 2.200 dolar seviyesini yeniden test etmesi çok daha muhtemel" dedi.

Diğer metallerde gümüş %1,7 düşüşle ons başına 29,26 dolara, platin %1,4 düşüşle 953,87 dolara ve paladyum %2,1 düşüşle 885,06 dolara geriledi.

 

Habere Tepki Ver

4

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading