Yandex Metrica

Vergisiz telefon ve bilgisayarda yeni detaylar! Vergisiz telefon ve bilgisayar fiyatları ne kadar, hangi markalar alınabilir?

Vergisiz telefon ve bilgisayarda yeni detaylar! Vergisiz telefon ve bilgisayar fiyatları ne kadar, hangi markalar alınabilir?

Vergisiz akıllı telefon ve bilgisayar satışında yeni detaylar belli oldu. Milyonlarca üniversite öğrencisi vergisiz telefon ve bilgisayar detaylarını merak ederek araştırıyor.

Ekonomi

23.01.2024, 21:29

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Temmuz 2023 tarihinde yaptığı Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, üniversite öğrencilerine yönelik bir dizi destek programı açıkladı. Bu destek programları arasında vergisiz telefon ve bilgisayar satışı, ücretsiz 10 GB internet ve evlilik yardımı yer alıyor.

VERGİSİZ AKILLI TELEFON VE BİLGİSAYAR

Bu destek programına göre, üniversite öğrencileri, 9 bin 500 lirayı aşmayan cep telefonu ve bilgisayar için toplamda 5 bin 500 lirayı geçmeyen şekilde destek alabilecekler. Bu destek, Pttavm.com üzerinden yapılacak satışlarda vergisiz olarak alınabilecek. Telefon ve bilgisayarlar için vergisiz telefon ve bilgisayarlar gibi özel bir sekme açıklanacak. Öğrenciler vergisiz telefonu aldıktan sonra kullanımları incelecek. Yani telefonların vergisinin ödenmesinden sonra telefonların kimde olduğu da tespit edilecek. Bunun sebebi de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı vergisiz telefonu alan öğrencinin gerçekten telefonu kullanıp kullanmadığını takip etmiş olacak. Telefona ihtiyacı olmayan kişilerin başkaları için vergisiz telefon almalarının önüne geçecek.

ÜCRETSİZ 10 GB

Bu destek programına göre, üniversite öğrencileri, 18 yaşından küçük öğrenciler de dahil olmak üzere, her ay 10 GB ücretsiz internet kullanabilecekler. Bu internet, 3 operatör arasında seçim yapılarak kullanılabilecek. Her ay 10 GB internet yenilenecek.

Bu destek programına göre, evlenmek isteyen gençlere, sıfır faizli kredi verilecek. Bu kredinin miktarı ve detayları henüz açıklanmadı.

Bu destek programları, üniversite öğrencilerine önemli bir katkı sağlayacak. Bu programlar, öğrencilerin eğitimlerine ve sosyal yaşamlarına daha fazla katkıda bulunmalarına yardımcı olacak.

Türkiye ve Rusya arasında nükleer enerji teması! Türkiye ve Rusya arasında nükleer enerji teması! Haberi Görüntüle

TAKİP SİSTEMİ KURULACAK

Bir öğrencinin ihtiyacı yoksa vergisiz telefon imkanından başka birinin yararlanmasının önüne geçilmesi için takip sistemi kurulmuş olacak.

Ücretiz 10 GB internet için çalışmalar devam ediyor. 18 yaşından küçük üniv. Öğrenciler de yararlanabilecek. 17 yaşında üniversiteyi kazanan öğrenciler de var. Burada baz alınacak yaş değil üniversiteli olması.

Hattın T.C. kimlik numarasına tanımlanması planlanmıyor. Ekim ayı ortasında 10 Gb kullanılması hedefleniyor. Çalışmalar hızlandı.

Ticaretin yeni rotası oluşturuluyor! Üç ülkenin bakanı ilk toplantı için Türkiye'ye geliyor! Ticaretin yeni rotası oluşturuluyor! Üç ülkenin bakanı ilk toplantı için... Haberi Görüntüle

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Bakanlıklar çalışmaları yürütüyor. BTK çalışmaları denetleyen bir kurum olacak. Ekim ayı ortasında üniversiteli öğrencilerin 10 GB interneti kullanması hedefleniyor. 3 operatör arasında seçim yapıp alabilecekler. Her ay 10 GB internet yenilenecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları arasında evlilik yardımı da vardı. Bunun için altyapı çalışması var önce fon oluşturulacak ardından hayata geçirilecek. Evlilik hazırlığı yapan gençlere sıfır faizli kredi için ekim ayı bekleniyor.

1 Ekim itibarıyla Meclis açıldığında ekim ve kasım ayları içerisinde hayata geçirilecek bir uygulama yolacak."

İşte 9 bin 500 lira ve altındaki cep telefonu modelleri:

REALME

Realme 6 Pro
Realme XT
Realme 9 Pro
Realme C55

GENERAL MOBILE

Gm 24 Pro
Gm 21 Pro
Gm 22 Pro

HUAWEI

Nova 9 SE
Nova Y90
Nova 8i
P30 Lite 64 GB

XIAOMI

Redmi Note 12S
Redmi Note 11S
Redmi Note 10S
Redmi Note 10 5G
Redmi Note 11S
Redmi Note 12
Redmi Note 10S
Redmi Note 11
Redmi 10 2022
Redmi Note 11
Redmi Note 10S

VIVO

Vivo Y35

OPPO

Oppo A91

POCO

M3 Pro 5G
M3 128 GB

ONEPLUS

Oneplus Nord N10 5G 128 GB

INFINIX

Infinix Note 12
Infinix Note 30

SAMSUNG

Galaxy A31
Galaxy A32
Galaxy M33 5G
Galaxy M20 32 GB
Galaxy M22
Galaxy A22
Galaxy M14 5G
Galaxy M14 5G
Galaxy A24
Galaxy A12
Galaxy M23 5G

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading