Yandex Metrica

Sitede Ara

Uzun süredir bekleniyordu: Yurt dışı çıkış harcına zam geldi: Harç bedeli kaç TL oldu?

Uzun süredir bekleniyordu: Yurt dışı çıkış harcına zam geldi: Harç bedeli kaç TL oldu?

Uzun süredir beklenen Yurt dışı çıkış harcına zam haberi Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın üzerinde çalıştığı yeni vergi paketiyle birlikte geldi. Yurt dışı çıkış harçlarının 150 TL'den bin ila bin 750 liraya yükselmesi bekleniyor.

Ekonomi

14.06.2024, 13:56

Türkiye enflasyonla mücadele kapsamında Hazine ve Maliye bakanı Mehmet Şimşek'in çizdiği yol doğrultusunda hareket etmeye devam ediyor. Bu süreçte bazı kalemlerde zam oranları dikkat çekiyor.

Emekli maaşlarına Erdoğan güncellemesi: Müjde için talimat verildi: En düşük maaş 12500 TL olacak Emekli maaşlarına Erdoğan güncellemesi: Müjde için talimat verildi: En düşük... Haberi Görüntüle

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCINA ZAM

Gelen son kulis bilgilerine göre yeni bir çalışma da bu kapsamda dikkat çekti. Ekonomim'den Canan Sakarya'nın haberine göre; son vergi zammı hazırlığı, yurt dışı çıkış harcı konusunda yapılıyor. Buna göre bayram tatilinin ardından TBMM'de gündeme gelecek olan vergi paketinin önemli maddelerinden birisi de yurt dışı çıkış harcındaki artış olacak.

Afrika'da özgürlük ateşi: O ülkelerde sömürgeciliğe karşı dev ayaklanma: Türkiye detayı dikkat çekti Afrika'da özgürlük ateşi: O ülkelerde sömürgeciliğe karşı dev ayaklanma: Türkiye... Haberi Görüntüle

YÜZDE 66 ZAM BEKLENTİSİ

Çalışma kapsamında 150 lira olan yurt dışı çıkış harcının 1000 lira ile 1750 lira aralığında yeniden düzenlenmesi bekleniyor.

Eğer harç bin lira olarak belirlenirse zam oranı yüzde 566, 1750 lira belirlenirse yüzde bin 66 olacak. Yurt dışı çıkış harcı, 2018 yılında 15 lira olarak uygulanıyordu. Harç Temmuz 2019’de yapılan zamla 50 liraya, 2022'de yapılan zamla da 150 TL'ye çıkartılmıştı.

Habere Tepki Ver

0

2

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading