Yandex Metrica

Sitede Ara

Uzmanından altın fiyatları uyarısı! 'Bu fiyatları bir daha göremeyiz' diyerek duyurdu: Altın almanın tam zamanı

Uzmanından altın fiyatları uyarısı! 'Bu fiyatları bir daha göremeyiz' diyerek duyurdu: Altın almanın tam zamanı

Altın fiyatları, dolar baskısı altında kalmaya devam ediyor. Fed'in faiz kararının ardından yönünü aşağıya çeviren altın, ABD'den gelecek enflasyon rakamlarına odaklanmış durumda.

Ekonomi

23.01.2024, 21:28

Kapalıçarşı'da gram altın bin 676 liradan satılıyor. Altının spot piyasadaki ons fiyatı ise 1911 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Uzmanlar, ABD'de enflasyona ilişkin açıklanacak verilerin altının yönü üzerinde etkili olacağını ifade ediyor. Enflasyon oranlarının yüksek seyretmesi durumunda altının yükselmesi bekleniyor.

YIL SONU BEKLENTİSİ YÜKSEK

Kapalıçarşı esnafı Engin Baş, altın fiyatlarının yıl sonuna doğru yükselmesini beklediklerini söyledi. Baş, "Altının ons fiyatı uzun zamandır bin 900 dolar civarında. Gram altın şu anda bin 676 liradan satılıyor. Bu seviyeler çok düşük. Yıl sonunda altında bu rakamları göremeyebiliriz" dedi.

“ALTIN FİYATLARI SEVİYESİ ÇOK DÜŞÜK”

Altın fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Kapalıçarşı esnafı Baş, ‘’Altının yıl sonuna doğru yükselmesi bekleniyor. İç piyasada altına her zaman talep oluyor. Külçe, gram altın ve 22 ayar takılara talep şu anda var. Altın uzun vade yatırım aracıdır’’ dedi.

Altında gerileme sürüyor. Fiyatlar dolar baskısı altında kalırken, altın geri çekilmeye devam ediyor. Fed’in faiz kararının ardından yönünü aşağıya çeviren altında gözler bu sefer ABD’den gelecek enflasyon rakamlarına çevrildi.

Altın, uzun vadeli yatırım aracı olarak görülüyor. Ancak, kısa vadede dalgalı bir seyir izleyebileceğini de belirtmek gerekiyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading