banner2

Uzman isimden vatandaşı korkutan açıklama! Altında tuzak var deyip duyurdu

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, emtia fiyatlarına dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Mayıs ayında ciddi kargaşa ile karşı karşıya kalacağımızı söyleyen Memiş, Temmuz ayında zirve rakamlarının geleceğini iddia etti.

Ekonomi 26.04.2022, 15:21
Abone ol
Uzman isimden vatandaşı korkutan açıklama! Altında tuzak var deyip duyurdu

Piyasalara dair açıklamalarıyla gündem olan İslam Memiş, yine çok konuşulacak ifadelerde bulundu. Küresel piyasalarda beklenen tehlikeye dikkat çeken Memiş, konuya ilişkin şunları söyledi:

Bayram öncesi haftadayız. Emtia fiyatlarındaki hızlı yükselişlerde panik olmayın. Sabırla beklemenizi tavsiye etmiştim. Tuzak fiyatlama var. Yüksekten mal satıyorlar.

Nisan ayı final ayıdır. Mayıs ayı ile birlikte küresel piyasaya odaklanacağız. Mayıs ayında ciddi kargaşa ile karşı karşıya kalacağız. Temmuz ayında zirve seviyeleri göreceğiz.

DOLAR DÜŞECEK Mİ YÜKSELECEK Mİ?

Dolar endeksi 100 seviyesinin üzerinde. Dolar endeksi yükselmesine rağmen doların baskılanması düşük kalması sabit kalması ne anlama geliyor. Dolar kurunun halen 14.75 de olması...Benim tezim şu. Dolar endeksi yükselmeye devam ediyor dolar sabitlendiği için hali ile içerde dolar kurunda kıpırdama görmüyoruz. FED'in kararından sonra yaşanabilecek teknik düzeltmeler eşittir doların daha da düşeceği anlamına gelmiyor.

'FED KARARI SONRASI PİYASALARDA TUZAK OLUŞACAK'

Bence FED sonrası piyasalarda tuzak oluşacak. FED ezberi bozulacak. FED'in fiyatlaması bugünden başladı. Dolar endeksi yükseldi ons altın, ons gümüşde petrol de düşüşler gördük.

Benim nazarımda 25 dolar seviyesi üzerinde gümüş alınmaz, 900-1000 lira aralığında gram altın alınmaz. Ben sık sık uyarıları yaptım düşük rakamlar gelecektir.

Mayıs-Haziran ayında sizi pik noktalara hazırlayacağım. Yeni direnç seviyeleri olacak. Gram altının 900 lira seviyesinin altına düştü, gümüşün gram fiyatı geriledi.

900 lira seviyesinin altı altın için alım fırsatıdır. Uzun vadede zarar edilmez. Bundan sonraki süreçlerde altın veya gümüş alan zarar etmez.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!