Uzman ekonomistten altın yatırımcısına dikkat çeken uyarı! Gram altın 900 TL altına düşecek

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yine çok konuşulacak bir tahminde bulundu. Memiş, gram altının düzeltme hareketlerinde bulunacağı noktasında yatırımcıyı uyardı.

Ekonomi 16.03.2022, 14:33
Uzman ekonomistten altın yatırımcısına dikkat çeken uyarı! Gram altın 900 TL altına düşecek

Yaptığı altın ve dolar tahminlerini büyük oranda tutturan İslam Memiş, gram altın, dolar ve kripto parayı yorumladı. 

İslam Memiş, konuya ilişkin şunları söyledi:

“Altınının ve doların teknik olarak düzeltme hareketi yapması gerekiyor. Ben sabırla beklenmesini tavsiye ederim. Daha ucuz maliyetlerden alım yapabilirsiniz. Gram altın 900 TL üstü, ons altın 1900 dolar üstü yüksek maliyettir. Altında kademeli düşüşler olabilir. Gram altında aşağı yönde 920 TL seviyesi destek seviyesidir, ons altında bu seviye 1.960 dolardır.

Geçen saydım altın, gümüş ve dolar. En fazla değer kazanan yüzde 12,5 ile gümüş oldu. Gram altın yüzde 10 kazandırdı, üçüncü sırada ise dolar/TL kuru oldu. Gümüş altının tahtını salladı. Gümüşte de yatırımcılara 12 TL ve üstündeki seviyelerden almamalarını öneririm. Gümüşte de mutlaka alım fırsatı olacaktır. Uzun vadeli yatırımcılar bu süreçleri değerlendirebilir.

Ben kripto paraların 44-45 bin dolar aralığına hatta 50 bin dolara kadar yükseleceğini düşünüyorum. Çünkü Fed istediğini aldı. 50 baz puanlık bir artırma gidecekken 25 puan baz puanlık bir artırıma gidecek muhtemelen. Dolar endeksi 99 seviyesini gördü. Fed burada da istediğini aldı. Fed için problem yok. Yılda 4 kez 25 baz puanlık faiz artırımları yapabilir ancak genel tabloda piyasalarda şok havası olmayacak beklentilerin satın alındığı bir tablo ortaya çıkacak."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!