banner2

Uygun fiyata konut sahibi olmak isteyenler diikat! TOKİ 2+1 ve 3+1 konutların satışını duyurdu! Başvuru şartları belli oldu!

Konut fiyatlarının hız kesmeden arttığı bu son dönemde dar gelirli vatandaşların da uygun fiyata konut sahibi olabilmesi için TOKİ'nin kampanyaları devam ediyor. Yapılan açıklamalara göre belirli illerde yürütülen TOKİ konut projeleri kapsamında ayda 4 bin TL ile 5 TL arasında değişen fiyatlarından konutların satışlarının yapıldığı duyuruldu.

Ekonomi 23.09.2023, 11:16 23.09.2023, 11:48
Abone ol
Uygun fiyata konut sahibi olmak isteyenler diikat! TOKİ 2+1 ve 3+1 konutların satışını duyurdu! Başvuru şartları belli oldu!

Uygun fiyata konut sahibi olmak isteyenler için TOKİ 2+1 ve 3+1 konutlarını satışa çıkardı. Denizli, Kütahya, Kayseri, Mersin, Karabük, Konya, Yozgat, Kastamonu, Aksaray, İzmir, Antalya, Diyarbakır, Bilecik, Kocaeli, Manisa, Trabzon, Kırklareli, Şanlıurfa, Isparta, Ordu, Bolu, Muğla, Çorum, Nevşehir, Aydın, Edirne ve Erzincan gibi iller başta olmak üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından sunulan TOKİ konutlarında ayrıntılar netleşti. 

120 AY VADE SEÇENEĞİ 

Resmi internet adresleri üzerinden yapılan paylaşım ile birlikte dönem dönem yayımlanan konutlar hakkında bilgi verilirken bu site üzerinden o dönem yayımlanan konutlara 120 ay vade ve belli bir tutar peşinat sonucunda sahip olunabileceği açıklandı.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Konu ile ilgili başvuru yapmak isteyen kişiler tarafından en çok merak edilenler arasında başvuru şartları yer aldı. Yapılan açıklamalara göre kişilerin bu konutlara başvuru yapabilmesi için sağlaması gereken başvuru şartları şu şekilde verildi;

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç )

3. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

4. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 21.000.-TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 21.000.-TL olması gerekmektedir.)

5. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!