Ünlü ekonomist son 10 gün deyip bombayı patlattı! 'Akaryakıtta büyük indirim olacak, dolar ve altın 10 gün içinde...'

Altın ve dolar üzerine yaptığı tahminler ile adından söz ettiren Teknik Analiz Uzmanı Tunç Şatıroğlu'ndan önemli açıklamalar geldi. Altın ve doların yükselmesiyle uygun zamanı bekleyen yatırımcılar için Şatıroğlu gün verdi ve önemli bir uyarıda bulundu. Detaylar haberimizde...

Ekonomi 07.04.2022, 14:08
Ünlü ekonomist son 10 gün deyip bombayı patlattı! 'Akaryakıtta büyük indirim olacak, dolar ve altın 10 gün içinde...'

Türkiye'de yapılan Rusya-Ukrayna görüşmelerinin ilk ayağının ardından gözler hızla yükselen petrol, altın ve para piyasasına yönelmiştir. 7 Nisan 2022 Perşembe gününe 913,62 TL ile başlayan gram altının ivmesi yukarı yönde ilerlemeye devam ederken aynı şekilde 7 Nisan 2022 Perşembe gününe 14,74 ile başladı. Para ve altın piyasasında yaşanan istikrarsız durum yatırımcıyı endişelendirmeye başladı. Altın ve dolara yatırım yapanlar al-sat için uygun bir zamanı kollamaya derdine düştü. Yatırım Uzmanı Tunç Şatıroğlu ise "Son 10 gün" dedi ve bombayı patlattı. 

TUNÇ ŞATIROĞLU'NDAN ÖNEMLİ UYARI!

Özellikle yatırım yapmayı planlayan vatandaşlar 'Borsada durum ne olacak? Altın ve dolar yükselecek mi? Altını ne zaman satmalıyım?' gibi sorulara yanıt arıyor. Altın ve para piyasası uzmanlarından ise yatırım önerileri geliyor. Son zamanlarda borsa ile ilgili yaptığı doğru tahminlerle dikkatleri üzerine çeken Teknik Analiz Uzmanı Tunç Şatıroğlu'ndan kritik bir uyarı geldi. Altın ve dolar için gün veren Şatıroğlu, yatırımcıları uyardı:

'ENFLASYON İÇİN SON 10 GÜN'

Hükümetin yeni ekonomi modelinden dolayı alım gücünün düştüğünü söyleyen Şatıroğlu, piyasalar için tedirgin olduğunu ifade etti. Şatıroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yüksek enflasyondan dolayı raf fiyatlarındaki fahiş fiyatların 1 ya da 2 içerisinde düzeleceği açıklamasına vurgu yapan Şatıroğlu, son 10 gün ifadesini kullandı.


'AKARYAKITTA DÜŞÜŞ OLACAK'

Brent petrol fiyatlarının 104 dolar bandında düşmesiyle gözler benzin, motorin ve LPG fiyatlarına yöneldi. Akaryakıtta indirim bekleyen vatandaşlar için Şatıroğlu, brent petrol fiyatlarında düşüşün olacağını fakat bunu pompaya ne kadar yansıyacağını Enflasyonla Mücadele Timlerinin karar vereceğini belirtti.

'FED'İN FAİZ KARARI SENARYO'

Şatıroğlu, Amerika Merkez Bankası'nın (FED) geçtiğimiz ay aldığı 25 baz puan faiz arttırma kararının senaryo olduğunu ifade ederek, bunun faiz artışı ve bilanço küçültme dedikleri kadar agresif olmayacağını söyledi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!