banner2

Ünlü ekonomist altın rekoru için tarih verdi! Bu rakama kadar yükselecek

Altın fiyatları her geçen gün yeni rekor kırıyor. Vatandaşlar, gram altın, ons altın, çeyrek altın, tam altın fiyatlarının nereye kadar yükseleceğini merak ediyor. Ünlü ekonomist İslam Memiş ise yatırım yapacak binlerce vatandaşa kritik uyarılarda bulundu.

Ekonomi 27.01.2023, 18:18
Abone ol
Ünlü ekonomist altın rekoru için tarih verdi! Bu rakama kadar yükselecek

Altın fiyatları yükselişine devam ediyor. Altın alarak yatırım yapacak vatandaşlar en üst seviyeye ulaşacağı rakamı araştırıp merak ediyor. Diğer yandan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yaptığı son açıklamada altının ulaşacağı rekor seviyeyi açıkladı. 

15 ŞUBAT'A KADAR BEKLEYİN 

Memiş yatırımcılara sakince bekleyin diyerek şu açıklamada bulundu: 

Altının ons fiyatı 1932 dolar seviyesinde 1900-1950 dolar aralığına sıkıştı takip ettiğimiz bant aralığı 1800-1850 buarada bir değişiklik yok. Alım seviyelerimizi gram altın yatırımcıları çok iyi biliyor ne zamanki altının ons fiyatı 1850-1860 dolar seviyesinde olursa karşısında ki gram altın kaça tekabül ediyorsa buradan gram altın tarafına giriş yapacağız. Şubat ayının 15'ine kadar bu süreci beklemeye devam ediyoruz. Alım yapmak isteyenler kenarda sakin bir şekilde bekleyebilir.

YENİ ZİRVELER GELECEK

Diğer yandan altın fiyatlarında yeni zirvelerin geleceğini belirten Memiş şunları kaydetti: 

Önümüzeki 2-3 haftalık süreçte ons tarafında bir düşüş bekliyorum. 1850 dolar seviyesindeki gram kaça tekabül ediyorsa muhtemelen 1140 lira seviyesine denk gelir oradan yine son bir alım yapmak mümkün olacaktır. Ardından yeni zirveler yolda.

2023 ALTIN VE GÜMÜŞ YILI 

2023 yılının altın ve gümüş yılı olduğunu belirten Memiş şu ifadeleri kaydetti: 

Altın yıla yükselişle başladı ama önümüzdeki haftalarda bir durağanlık ama yine yıllık bazda emtia fiyatlarında pozitif seviyelerdeki seyrini biraz daha fazla görebiliriz. O yüzden altın ve gümüşü bu yıl önemsiyoruz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!