banner2

Ünlü ekonomist 'acil' deyip uyardı! 1 ay içinde hemen alın

Altın ve dolar kurunda hareketlilik devam ederken Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten yatırımcılara kritik bir uyarı geldi.

Ekonomi 02.08.2022, 15:06
Abone ol
Ünlü ekonomist 'acil' deyip uyardı! 1 ay içinde hemen alın

Finans Uzmanı İslam Memiş, dün Kabine Toplantısı ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri üzerine "Bunlar daha iyi günler" diyerek uyardı. Dolar, altın, konut fiyatlarına dikkat çeken Memiş, kurtuluş reçetesini açıkladı.

GIDA FİYATLARI ŞU AN ÇOK UCUZ 

İşte İslam Memiş'in açıklamalarının satır başları:

Dünya genelinde tedarik problemi yaşanacak. Dünya'da insanlara masallar anlatılıyor. Merkez Bankaları geçici bir enflasyon diyor ama delip de geçti. Eylül ayı itibariyle resesyonun ne demek olduğunu göreceğiz. İnsanlar ekilebilir tarım arazileri alsınlar. Gıda fiyatları şu an çok ucuz. Aynı şekilde emlak fiyatları da çok ucuz.

DOLAR ÖDEME ARACIDIR

Dolar yükseldiği zaman ekonomi kötü, dolar düştüğünde ekonomi iyi denildi. Doları ne olarak görüyor bizim vatandaşımız? Dolar yatırım aracı değil ödeme aracıdır.

KURTULUŞ REÇETESİ ALTIN'DIR

Son 20 yılda dolar yüzde 908, euro yüzde 1215, yüzde borsa 1073 altın yüzde 6290 getiri sağladı. Vatandaşlarımız kurtuluş reçetesi altındır. İnsanlar artık masalın bittiğini rüyadan uyanmaları gerektiğini bilmeli."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!