banner2

Üniversite öğrencilerine vergisiz telefon satışında sona yaklaşıldı! Uygulama ne zaman başlıyor? KDV ve ÖTV'siz telefon, bilgisayar, tablet modelleri hangileri?

Milyonlarca üniversite öğrencisinin heyecanla beklediği vergisiz telefon, bilgisayar ve tablet satışlarının başlama zamanı büyük bir merak konusu. Üniversite öğrencilerine yönelik vergisiz telefon satışlarının ve KDV ile ÖTV muafiyetinden yararlanabilecekleri telefon, bilgisayar ve tablet modellerinin satışının ne zaman başlayacağı konusu şu sıralar sıkça tartışılıyor. Peki, üniversite öğrencilerine vergisiz telefon satışları ne zaman başlayacak? Hangi telefon, bilgisayar ve tablet modelleri KDV ve ÖTV'siz olarak satılacak?

Ekonomi 25.09.2023, 11:21 25.09.2023, 13:03
Abone ol
Üniversite öğrencilerine vergisiz telefon satışında sona yaklaşıldı! Uygulama ne zaman başlıyor? KDV ve ÖTV'siz telefon, bilgisayar, tablet modelleri hangileri?

Kabine Toplantısı, bu hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde gerçekleştirilecek. Toplantının gündeminde ise özellikle üniversite öğrencilerini ilgilendiren vergisiz telefon, bilgisayar ve tablet satışı konusu var.

Üniversite öğrencilerine yönelik vergisiz telefon satışının başlama zamanı ve KDV ile ÖTV muafiyetinden faydalanabilecekleri telefon, bilgisayar ve tablet modelleri, şu an itibariyle büyük bir merak konusu. 

Peki, üniversitelilere yönelik vergisiz telefon satışlarının başlama tarihi ne zaman ve KDV ile ÖTV'siz sunulan cihaz modelleri hangileri?

ÜNİVERSİTELİLERE VERGİSİZ TELEFON SATIŞI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milyonlarca üniversite öğrencisinin heyecanla beklediği vergisiz telefon satışı, bu hafta gerçekleştirilecek olan Kabine Toplantısı'nda ele alınacak. 

Gençlerin merakla beklediği uygulama için sona yaklaşıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından, uygulamanın ayrıntılarını paylaşacak. 

Bu kampanya, 7 milyon öğrenciyi hedefleyerek Türkiye'de üretilen telefonları içerecek ve bu cihazlar için belirlenecek bir üst sınır olacak. Ayrıca, alınan telefonun sahibinin hattıyla uyumlu olması gerekecek, böylece cihaz en az 2 yıl boyunca başkası tarafından kullanılamayacak. Aynı zamanda gençlere aylık 10 GB ücretsiz internet hakkı da sunulacak.

KDV VE ÖTV'SİZ TELEFON, BİLGİSAYAR, TABLET MODELLERİ HANGİLERİ?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Vergisiz telefon tüm model ve markaları kapsamayacak. Türkiye'de üretilen telefonları kapsayacak ve bunlar için de bir üst sınır olacak. Türkiye'de üretenler içinde Samsung, General Mobile var, Huawei, Apple yok. Vergi alınmaması telefonların fiyatlarını yarı yarıya ucuzlatacak." ifadelerini kullanmıştı.

İŞTE TÜRKİYE'DE ÜRETİLEN CİHAZLARDAN BAZILARI:

 • Xiaomi: Redmi 9C, Redmi 9T, Redmi Note 10S, Redmi 10 2022,
 • OPPO: A15, Reno 5 Lite,
 • Vivo: Y11s, Y21s, Y53s
 • Samsung: Galaxy A01, Galaxy A21s, Galaxy A30, Galaxy A52, Galaxy,
 • TCL: 20 SE, 20 E, L7,
 • Reeder: S19 Max Pro S
 • Realme: C21, C21Y, C25 Omix: X300, X500,
 • Tecno Mobile: Camon 16,
 • General Mobile: 21, Poco C40, Phoenix 5G, 24 Pro
 • Casper: VIA X30 Plus, VIA M30 Plus
 • OMIX: X5

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!