Un fiyatlarına zam mı geldi? Un fiyatları ne kadar olacak? Ekmek fiyatları artacak mı?

Un fiyatları gündemde yerini aldı. Uluslararası Un Sanayicileri ve Hububatçılar Birliği Avrasya Başkanı Dr. Eren Günhan Ulusoy un fiyatları hakkında bilgi verdi. Bu olay sonrasında un fiyatlarına zam mı geldi diye arama yapılmaya başladı. Peki un fiyatlarına zam mı geldi? Un fiyatları ne kadar olacak? Ekmek fiyatları artacak mı?

Ekonomi 01.06.2022, 15:31 01.06.2022, 15:37
Abone ol
Un fiyatlarına zam mı geldi? Un fiyatları ne kadar olacak? Ekmek fiyatları artacak mı?

Un fiyatları hakkında açıklama geldi. Uluslararası Un Sanayicileri ve Hububatçılar Birliği Avrasya Başkanı Dr. Eren Günhan Ulusoy un fiyatlarına hakkında konuştu. Bu olay sonrasında internette un fiyatlarına zam mı geldi diye araştıırılmaya başladı. Peki un fiyatlarına zam mı geldi? Un fiyatları ne kadar olacak? Ekmek fiyatları artacak mı?

UN FİYATLARINA ZAM MI GELDİ?

Uluslararası Un Sanayicileri ve Hububatçılar Birliği Avrasya Başkanı Dr. Eren Günhan Ulusoy un fiyatlarına zam geleceğini söyledi. Bloomberg HT canlı yayınına çıkan Eren Günhan Ulusoy, un fiyatlarında artış olacağına dair açıklamalar yaptı. Ulusoy, un fiyatlarının yükselişinden sonra ekmek fiyatının da artacağına vurgu yaptı. 

UN FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Dr. Eren Günhan Ulusoy, Bloomberg HT canlı yayınında un çuval fiyatının 260 TL'den 400 TL'ye çıkacağını söyledi.  Bu nedenle ekmek fiyatının 5 TL'yi geçeceğini ifade etti.

Günhan Ulusoy, un fiyatlarıyla ilgili "53.8 oranında artmış olacak. Bu gelişme önümüzdeki günlerde ekmeğe zam olarak yansıyabilir. Fırıncılar sadece una gelen zammı ekmeğe yansıtmış olsalar dahi fiyat artışı yüzde 53 olacak." dedi.

EKMEK FİYATLARI ARTACAK MI?

 Dr. Eren Günhan Ulusoy, ekmek fiyatlarıyla ilgili detay verdi. Ulusoy un fiyatlarına gelen zam sonrasında, "Bu da ekmeğin fiyatının 5 TL'nin üzerine çıkacağını gösteriyor." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!