Tuvalete de zam geldi! Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı 'bu kaçınılmazdı' diyerek duyurdu

Temel ihtiyaç ürünlerine gelen zamlardan sonra sıra tuvalete geldi. Muğla'nın Marmaris ilçesinde umumi tuvaletin fiyatı 5 TL oldu. Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ayyıldız konuyla ilgili, 'Enflasyon yüzde 70 olunca bu zam kaçınılmazdı' sözlerine yer verdi.

Ekonomi 17.05.2022, 12:03
Tuvalete de zam geldi! Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı 'bu kaçınılmazdı' diyerek duyurdu

İhtiyaç ürünlerine gelen zamların ardından umumi tuvaletler de zamlardan payını aldı. Muğla'nın Marmaris ilçesinde, Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası kararı ile tuvaletler 5 TL oldu. 

Oda başkanı Mehmet Ayyıldız ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Enflasyon yüzde 70 olunca bu zam kaçınılmazdı" açıklamasında bulundu.

DUŞ 25 TL'YE YÜKSELDİ

Tuvaletin 5 lira olmasıyla birlikte duş fiyatı da 25 liraya yükseldi. Yapılan zamlarla ilgili konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ayyıldız, "Ülke genelinde malum fiyat artışları yaşanıyor. Başta kira ve elektrik ücretleri aşırı zamlandı. Giderlerin normalin üzerinde çok yükselmesi her şeyde etkili oldu" sözlerine yer verdi. 

Ayyıldız, tuvalet işletmecilerinin başvuruları göz önüne alınarak 3,5 lira olan ücretin 5 lira olmasına karar verdiklerini belirtti.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!