Yandex Metrica

Türkiye'nin gücüne güç katacak proje: Tam 535 futbol sahası büyüklüğünde bir alanda altın aranacak!

Türkiye'nin gücüne güç katacak proje: Tam 535 futbol sahası büyüklüğünde bir alanda altın aranacak!

Zenit Madencilik Kaz Dağları çevresinde altın ve gümüş madenlerini büyütüyor. Tam 535 futbol sahası büyüklüğünde bir alanda altın ve gümüş arayışları devam edecek ve yılda 142 bin 103 ton cevher elde edilecek.  

Ekonomi

05.06.2024, 12:37

Nisan ayının 'Altın' şampiyonu Türkiye, altın ve gümüş üretimine aralıksız olarak devam ediyor. Kaz Dağları çevresinde madencilik faaliyeti gösteren Zenit Madencilik'e onay çıktı. Tam 535 futbol sahası büyüklüğünde bir alanda altın ve gümüş aranacak.

2024 MTV ödemeleri ne zaman? 2. MTV taksit ödemesi başladı mı? 2024 MTV ödemeleri ne zaman? 2. MTV taksit ödemesi başladı... Haberi Görüntüle

TAM 535 FUTBOL SAHASI BÜYÜKLÜĞÜNDE!

Zenit Madencilik, Kaz Dağları çevresinde madenlerini büyütmek için izin aldı. Şirket 259 hektarlık alanını 380 hektara çıkartarak daha geniş çaplı bölgede madencilik faaliyetlerini sürdürmeye hazır.

Altın ve gümüş arama sahası genişletilerek yılda 142 bin 103 ton cevherin çıkartılması bekleniyor.

Dolar tam 28 lira birden... 5 ay sonra kimse tutamayacak! İşte döviz fiyatlarındaki son durum Dolar tam 28 lira birden... 5 ay sonra kimse tutamayacak!... Haberi Görüntüle

ALTIN TÜRKİYE'DE NERELERDE ÇIKIYOR?

Uşak: Uşak’ta bulunan Kışladağ Altın Madeni’nde yılda yaklaşık 13 ton altın çıkarılmakta. Uşak, Türkiye'nin en çok altın çıkartılan ili olarak biliniyor.

Erzincan: Çöpler Altın Madeni’nde çıkarılan yaklaşık 7 ton altın ile ikinci sırada.

Ordu: Altıntepe Madeni’nde çıkarılan yaklaşık 5 ton altın, Ordu’yu Türkiye’de en çok altın çıkarılan iller listesinde üçüncü sıraya yerleştiriyor.

İzmir: Efemçukuru Altın Madeni yılda yaklaşık 4 ton altın ile dördüncü sırada yer alıyor.

Balıkesir: İvrindi Altın Madeni’nde yılda yaklaşık 3 ton altın çıkarılıyor.

Çanakkale: Lapseki’de bulunan altın madeni de Türkiye’nin hatırı sayılır altın yatakları arasında bulunuyor. Lapseki Altın Madeni’nde yılda ortalama 1,8 ton altın çıkartılmakta.

Merkez Bankası sinyalleri verdi! 500 TL ve 1000 TL'lik banknotlar yolda! O tarihte... Merkez Bankası sinyalleri verdi! 500 TL ve 1000 TL'lik banknotlar... Haberi Görüntüle

ALTIN NERELERDE KULLANILIR?

Kuyumculuk

Elektrik/Elektronik

Diş Hekimliği

Bijuteri/Dekorasyon

Finansal Varlık (Resmi Para ve Külçe) Üretimi

Uzay ve Havacılık Endüstrisi

Makine ve Kimya Endüstrisi

Tekstil Sektörü

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading