Yandex Metrica

Sitede Ara

Türkiye'nin enerjideki kritik hamleleri iki ülkeye örnek oldu! Yeni imkan ve yatırımlar için para arıyorlar

Türkiye'nin enerjideki kritik hamleleri iki ülkeye örnek oldu! Yeni imkan ve yatırımlar için para arıyorlar

Türkiye'nin enerjide yaptığı keşifler tarihi önem arz ederken bu başarı bölgenin uluslararası cazibesini artırıyor. Romanya Türkiye'nin bu başarısıyla teknik sebeplerden ötürü bir hamlede bulunamadığı sahaları yeniden üretime almayla alakalı bir sinerji oluştururken Bulgaristan da kendi deniz alanlarında çalışma yapmaya başladı.

Ekonomi

23.01.2024, 20:22

Karadeniz derinliklerindeki kaynaklar enerjinin geleceğine yön verecek potansiyele sahip. Doğal gaz keşifleri ise Türkiye'nin enerji bağımsızlığı hedefinin dayanak noktası oldu.

1+1 2+1 ve 3+1 daireler peynir ekmek gibi satılacak: TOKİ'nin konutları uygun fiyat ile satışta 1+1 2+1 ve 3+1 daireler peynir ekmek gibi satılacak: TOKİ'nin... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE'NİN KEŞİFLERİ ULUSLARARI ÇAPTA GÖZLERİ BÖLGEYE ÇEVİRDİ

Enerji politiklarındaki yerini güçlendiren Karadeniz, yeni bir Hazar ya da Doğu Karadeniz olma yolunda. Türkiye'nin keşfettiği 710 milyar metreküplük rezerv uluslararası çapta gözleri bölgeye çevirdi. Karadeniz gazını sisteme bağlamak için çalışmalar aralıksız şekilde sürerken yeni keşifler için bölgedeki potansiyel dikkati çekiyor.

Karadeniz'deki rezerv, yeni iş birliği imkanlarına kapı aralıyor.

Son dakika... AFAD duyurdu! Muğla açıklarında korkutan deprem Son dakika... AFAD duyurdu! Muğla açıklarında korkutan deprem Haberi Görüntüle

KARADENİZ'DEKİ HAREKETLİLİK YENİ YATIRIMLAR OLUŞTURACAK

Türkiye Enerji Stratejileri ve Politikaları Araştırma Merkezi (TESPAM) Başkanı Oğuzhan Akyener, konuya ilişkin değerlendirmesinde şunları kaydetti:

Karadeniz'e bu bağlamda daha fazla yatırımın gelebilme durumu yüksek çünkü bir bölgede hareketlilik varsa, yatırım oyuncular varsa orada lojistik olarak imkanlar daha artmıştır. Güney rotası, Türkiye'den geçiyoruz güney rotasını güçlendirme Rus gazının da bu rotadan sevkiyatının sağlanması üzerine çalışılıyor. Bunların hepsi Karadeniz'in önemini de artırıyor.

En düşük aylık ne kadar olacak? İşte emekli maaşında üç alternatifli zam formülü En düşük aylık ne kadar olacak? İşte emekli maaşında üç... Haberi Görüntüle

ROMANYA VE BULGARİSTAN'A TÜRKİYE ÖRNEK OLDU

Şüphesiz Türkiye'nin keşfi Romanya'nın kendi deniz alanlarındaki teknik sebeplerle girişim yapamadığı sahaları yeniden üretime almayla alakalı bir sinerji oluşturdu. Bulgaristan da kendi deniz alanlarında çalışma yapmaya başladı.

Karadeniz'in enerji merkezine dönüşmesi, uluslararası yatırımları çekecek. Değişen şartlar ve enerji ihtiyacı, Karadeniz'in önemini arttırıyor.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine sevindiren haber! 11.000, 12.000 ve 12.500 TL altında maaş alanlar dikkat! Kök maaşlarda büyük değişiklik! SSK ve Bağ-Kur emeklilerine sevindiren haber! 11.000, 12.000 ve 12.500... Haberi Görüntüle

ENERJİNİN GELECEĞİNDE KARADENİZ ANAHTAR OLACAK

Ülkeler kendi yetki alanlarındaki faaliyetleri tekrar gözden geçiriyor. Türkiye dIşındaki Karadeniz ülkelerinin deniz alanlarında keşfedilmiş bir kaç saha olsa da bunların toplam miktarı 200 milyar metreküpü geçmiyor. Türkiye'nin arama faaliyetleri yürüttüğü bölgenin bakir alanlar olması çalışmaları daha önemli hale getiriyor. Türkiye'nin öncülüğünde Karadeniz, enerjinin geleceğinde kilit rol oynayacak.

Bakan Uraloğlu müjdeyi verdi: Bir ile daha hızlı tren geliyor Bakan Uraloğlu müjdeyi verdi: Bir ile daha hızlı tren geliyor Haberi Görüntüle

YENİ ROTA OLUŞTURULUYOR

Macaristan, Bulgaristan, Romanya ve Slovakya ile birlikte Azeri gazının Türkiye üzerinden Avrupa’ya iletilmesinde gerekecek altyapı yatırımları için Brüksel’den finansman istedi. Rus gazından farklılaşma sürecinde bölgedeki doğalgaz altyapı yatırımları hızlanıyor. İtalya da Cezayir’le yeni bir doğalgaz boru hattının inşası için anlaştı. Rusya da yeni anlaşmalar yapıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading