Yandex Metrica

Sitede Ara

Türkiye'den tarihi doğalgaz anlaşması! 2030 sonuna kadar uzatıldı

Türkiye'den tarihi doğalgaz anlaşması! 2030 sonuna kadar uzatıldı

Azerbaycan ile Türkiye arasındaki doğal gaz tedarik anlaşması 2030 sonuna kadar uzatıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, konuya ilişkin yaptığı açıklamada "BOTAŞ ve SOCAR arasında imzalanan 4 anlaşmayla Azerbaycan gazı Türkiye üzerinden Avrupa'ya ve Nahçıvan'a taşınacak, Türkmenistan gazı ülkemize ulaştırılacak. Ayrıca BOTAŞ ile Azerbaycan Gaz Tedarik Şirketi arasında bu yıl sona erecek doğal gaz tedarik anlaşmasının 2030 sonuna kadar uzatılmasını da imza altına aldık" dedi.

Ekonomi

04.06.2024, 10:44

Azerbaycan ile Türkiye arasında 2024 sonunda bitecek olan doğal gaz tedarik anlaşması 2030 sonuna kadar uzatıldı.

BOTAŞ ile Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi (SOCAR) ve Azerbaycan Gaz Tedarik Şirketi arasında doğal gaz tedarik ve takasına ilişkin anlaşmalar imzalandı.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 29. Uluslararası Hazar Petrol ve Doğalgaz Fuarı kapsamında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikayıl Cabbarov'un katılımıyla imza töreni gerçekleştirildi.

4 milyon emekli için  karar haftası! En düşük aylık ne kadar olacak? İşte takip edilecek süreç... 4 milyon emekli için karar haftası! En düşük aylık ne... Haberi Görüntüle

2030 SONUNA KADAR UZATILDI

BOTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Abdulvahit Fidan ile Azerbaycan Gaz Tedarik Şirketi Genel Müdürü Lidya Salahova, 2024 yılı sonunda sona erecek doğal gaz tedarik anlaşmasının 2030 sonuna kadar uzatılmasını öngören anlaşmaya imza attı. Ayrıca doğal gaz teslimi ve takasına ilişkin 4 anlaşma imzaladı.

Fiyatları duyan bayilere koşuyor: Sıfır araç piyasasında dev kampanya! 942 Bin TL'den başlayan fiyatlarla... Fiyatları duyan bayilere koşuyor: Sıfır araç piyasasında dev kampanya! 942... Haberi Görüntüle

BAKAN BAYRAKTAR'DAN PAYLAŞIM

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, konuya ilişkin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Bakü seyahatimizde, geçtiğimiz ay İstanbul'da Azerbaycan Ekonomi Bakanı Sayın Mikayıl Cabbarov ile imzaladığımız Doğal Gaz Alanında İş Birliği Anlaşması'nın altyapısını oluşturacak yeni adımlar attık. BOTAŞ ve SOCAR arasında imzalanan dört anlaşma ile Azerbaycan gazı Türkiye üzerinden Avrupa'ya ve Nahçıvan'a taşınacak, Türkmenistan gazı ülkemize ulaştırılacak.'' dedi.

Gram altının önünde hiç bir şey duramayacak! Altın kahini sinyali verdi: O rakam hayal değil Gram altının önünde hiç bir şey duramayacak! Altın kahini sinyali... Haberi Görüntüle

''İMZA ALTINA ALDIK''

Bakan Bayraktar, paylaşımının sonunda ''Ayrıca BOTAŞ ile Azerbaycan Gaz Tedarik Şirketi arasında bu yıl sona erecek doğalgaz tedarik anlaşmasının 2030 sonuna kadar uzatılmasını da imza altına aldık." ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

4

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading