banner2

Türkiye Yüzyılı'nın yeni nesil enerjisi olacak! Akkuyu NGS'de bir eşik daha geçildi!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medya hesabından Akkuyu NGS'ye ilişkin açıklamalarda bulundu. Dönmez, "Birinci ünitenin iç koruma kabuğunun kubbesinin betonu döküldü. Reaktör binasının sızdırmazlığını sağlayan bu işlemle önemli bir aşama daha geride kaldı" dedi.

Ekonomi 02.06.2023, 16:05 02.06.2023, 16:36
Abone ol
Türkiye Yüzyılı'nın yeni nesil enerjisi olacak! Akkuyu NGS'de bir eşik daha geçildi!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) birinci güç ünitesinin iç koruma kabuğunun kubbesinin betonunun döküldüğünü ifade etti. 

BİR AŞAMA DAHA GERİDE KALDI 

Bakan Dönmez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Akkuyu NGS'nin inşaatında adım adım sona doğru gelindiğini belirtti.Bakan Dönmez, şunları kaydetti:"Birinci ünitenin iç koruma kabuğunun kubbesinin betonu döküldü. Reaktör binasının sızdırmazlığını sağlayan bu işlemle önemli bir aşama daha geride kaldı. Akkuyu NGS, Türkiye yüzyılının yeni nesil enerjisi olacak."

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK YATIRIMLARI ARASINDA 

Türkiye ile Rusya arasında 12 Mayıs 2010'da imzalanan hükümetler arası anlaşma kapsamında Mersin'in Gülnar ilçesine bağlı Büyükeceli bölgesinde yapımı sürdürülen Akkuyu NGS, Türkiye'nin en büyük yatırımları arasında bulunan her biri 1200 megavat kapasiteli 4 reaktörden oluşuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!