Yandex Metrica

Türkiye gri listeden çıkmaya çok yakın: Son karar o tarihte verilecek

Türkiye gri listeden çıkmaya çok yakın: Son karar o tarihte verilecek

Bloomberg'de yer alan habere göre, Türkiye, yasadışı para birimlerini engellemeye yönelik hamlelerin ardından 'gri listeden' çıkması çok yakın.

Ekonomi

30.05.2024, 15:16

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ekonomi yöneticilerinin attığı doğru adımlar meyvelerini bir bir vermeye devam ediyor. Son olarak Bloomberg'de yer alan habere göre, Türkiye 1 ay gibi kısa süre içinde gri listeden çıkarılacak. 

Aktarılan bilgiye göre, Türkiye, gelecek ay gibi erken bir tarihte mali gözlemcilerin "Gri listesinden" çıkarılmaya hazırlanıyor; bu Ortadoğu'nun en büyük ekonomilerinden birinin, yasadışı para akışlarını engelleme çabalarının ardından potansitel bir destek anlamına geliyor denildi. 

IBAN ile sürekli para transfer edenler dikkat! Bakanlık harekete geçti: Büyük cezalar yolda! IBAN ile sürekli para transfer edenler dikkat! Bakanlık harekete geçti:... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE GRİ LİSTEDEN ÇIKIYOR

Bloomberg adını gizli tuttuğu kaynağına dayandırdığı haberde, Paris merkezli Mali Eylem Görev Gücü'nün bu aın başında gerçekleştirdiği yerinde ziyarette önemli ilerleme kaydedildiğini bildirdi. 

Ayrıca kaynaklara göre, bu Singapur'daki FATF genel kurulunun 28 Haziran'daki son gününde Türkiye'nin artan denetim altındaki yetki alanları listesinden çıkabileceği anlamına geliyor.

Habere Tepki Ver

5

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading