Yandex Metrica

Türkiye düğmeye bastı! Tonlarca altın geldi! Ruslar bile açıklama yapmak zorunda kaldı

Türkiye düğmeye bastı! Tonlarca altın geldi! Ruslar bile açıklama yapmak zorunda kaldı

Rusya Ekonomi Üniversitesi araştırmacıları, Türkiye'nin son zamanlarda en çok altın toplayan ülkeler arasında yer aldığını belirtti.

Ekonomi

23.01.2024, 19:28

Rusya Ekonomi Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada Türkiye'nin son zamanlarda en çok altın toplayan ülkeler arasında yer olduğu bildirildi. 

Emekliye lokum gibi müjde! Kök maaş hesaplamaları değişti: Yeni zamlar kuruşu kuruşuna yeniden hesaplandı Emekliye lokum gibi müjde! Kök maaş hesaplamaları değişti: Yeni zamlar... Haberi Görüntüle

ALTIN VARLIKLARI GİDEREK ÖNEM KAZANIYOR 

Gelişmekte olan ülkelerin bir kısmı küresel enflasyon baskısından dolayı altın rezervlerini arttırmaya yöneldi. Rusya için de yurt dışındaki döviz hesaplarının dondurulması sonrasu altın varlıkları daha çok önem kazandı. 

Yapılan araştırmada altın varlıklarını en çok artıran ülkeler sıralamasına yer verildi. 

Altında kader günü tedbirinizi alın! Dananın kuyruğu yarın kopacak: Gözler FED başkanına çevrildi! Altında kader günü tedbirinizi alın! Dananın kuyruğu yarın kopacak: Gözler... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE 37 TON ALTIN ALDI 

Yılın ilk çeyreğinde en çok altına alan ülke Mısır olurken, Türkiye'de 37 tonluk alımla ikinci sırada yer aldı. 

Türkiye'yi Hindistan ve İrlanda takip ederken, Ekvador ve Gana'da yüklü miktarda altın alan ülkeler arasında yerini aldı. 

Araştırmacılar Rusya Merkez Bankası'nın da uzun bir aradan sonra yeniden altın rezervlerini arttırma yoluna gittiğine dikkat çekiyor. 

Aylık kazancı 5 milyonu geçene Bakan Şimşek'ten mesaj: Sıkı takipteyiz! Aylık kazancı 5 milyonu geçene Bakan Şimşek'ten mesaj: Sıkı takipteyiz! Haberi Görüntüle

EN ÇOK ALTIN SATAN ÜLKE KAZAKİSTAN 

Diğer yandan bazı ülkeler ise altın satma yoluna gidiyor. İlk çeyrekte en çok altın satan ülkeler Kazakistan, Özbekistan ve Polonya oldu. 

Emekliye müjdeli haber gece yarısı 00:05'de duyuruldu! TBMM’den onay çıktı Ekstra ödemeler hesaplara yatıyor Emekliye müjdeli haber gece yarısı 00:05'de duyuruldu! TBMM’den onay çıktı... Haberi Görüntüle

RUS ALTININA AMBARGO KOYULDU 

Ayrıca ABD Hazine Bakanlığı, Rus altınının ABD'ye ithalatının yasaklandığını duyurdu. 

Rusya'nın kritik mal ve teknoloji edinme çabalarını engellenmesinde finans kurumları ve özel sektörün kilit rol oynamaya devam ettiğine işaret edilen açıklamada, Mali Suçları Araştırma Ağı'nın (FinCEN) ABD Ticaret Bakanlığı Sanayi ve Güvenlik Bürosu ile ortak bir uyarı yayımlayarak Rusya ve Belarus'un ihracat kontrollerinde kaçmasına karşı "teyakkuz" tavsiyesinde bulunduğu aktarıldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading