banner2

Türkiye Aile Destek Programı ne kadar? Aile Destek Programı kimler yararlanacak?

Aile Destek Programı'na yönelik müjde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Peki, Türkiye Aile Destek Programı ne kadar? Aile Destek Programı kimler yararlanacak? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Ekonomi 28.06.2022, 13:46 28.06.2022, 13:59
Abone ol
Türkiye Aile Destek Programı ne kadar? Aile Destek Programı kimler yararlanacak?

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hiç sosyal yardım almış ailelerin beklediği düzenlemenin detaylarını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık verdi. Peki Türkiye Aile Destek Programı ne kadar? Türkiye Aile Destek Programı kimler yararlanacak? İşte detaylar...

TÜRKİYE AİLE DESTEK PROGRAMI NEDİR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu 15 milyar liralık 'Türkiye Aile Destek Programı' başvuruları bugün başlıyor.  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, başvuruları başlayan Türkiye Aile Destek Programı kapsamında, 12 ay süreyle ödenecek maddi yardımdan, daha önce hiç sosyal yardım almamış vatandaşların da faydalanabileceğini söyledi.

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ KAÇ AY VERİLECEK?

Bakan Derya Yanık, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'nın ardından "15 milyar liralık ilave bütçeye sahip ve 12 ay süreyle devam edecek olan Aile Destek Programı'nın ilk ödemesini temmuz ayında yapacakları" yönündeki açıklamasının ardından Twitter adresinden programın detaylarını paylaştı.

Derya Yanık, paylaşımında, şu ifadeleri kullandı;

 "12 ay süreyle ödenecek olan, gelir durumuna göre yıllık 5 bin 400-7 bin 200 lira maddi yardımdan, daha önce hiç sosyal yardım almamış vatandaşlarımız da faydalanabilecek. Türkiye Aile Destek Programı'na başvurular başladı"

Aile Destek Programı yardımı başvurusu ne zaman başlayacak?

Yaklaşık 4 milyon haneye bir yılda 15 milyar liralık maddi destek sağlanacağını bildiren Yanık, şunları kaydetti: "Ödemeler 12 ay boyunca süreli ve aylık olarak yapılacak. 27 Haziran'dan itibaren e-Devlet üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımıza giderek başvurabilirsiniz. Hiçbir sosyal yardımdan faydalanamayan vatandaşlarımız da başvuru yapabilecek. İlk destek ödemesi Kurban Bayramı'ndan önce hesaplarda."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!