banner2

Torba yasa 1 Ekim'de TBMM'de geliyor: Her çalışana 1000 TL'ye kadar doğalgaz desteği

AK Parti tarafından planlanan torba yasa teklifi 1 Ekim'de TBMM'ye sunulması bekleniyor. Düzenleme içinde; şirketlerin, çalışanlarına 1000 liraya kadar doğal gaz desteği vermesi öngörülüyor.

Ekonomi 22.09.2022, 22:52
Abone ol
Torba yasa 1 Ekim'de TBMM'de geliyor: Her çalışana 1000 TL'ye kadar doğalgaz desteği

AK Parti, icra takibi başlatılan 2 bin liranın altındaki borçların tasfiye edilmesini de öngören ekonomik düzenlemeleri içeren yasa teklifini 1 Ekim'den sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na sunacak.

TORBA YASA MESAİSİ

TBMM'de, AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş başkanlığında bürokratların da katıldığı toplantıda, yeni torba teklif için mesai yapıldı.

VERGİ VE İCRA KANUNLARINDA DEĞİŞİKLİK

60 ile 80 madde arasında olması beklenen torba yasa teklifinde vergi ve icra kanunlarında değişiklik öngörülüyor.

1 MİLYON KİŞİ YARARLANACAK

Buna göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, 2 bin liranın altındaki borçları kapsayan 10 milyon icra dosyası, tasfiye edilecek. Bu düzenlemeden yaklaşık 1 milyon kişi yararlanacak.

DEVLET TARAFINDAN KARŞILANACAK

Varlık yönetimi şirketlerine devredilmiş icralık borçların da devlet tarafından karşılanmasının kapsama dahil edilmesi planlanıyor.

HER ÇALIŞANA 1000 TL'YE KADAR DOĞAL GAZ DESTEĞİ

Düzenleme içinde; şirketlerin, çalışanlarına 1000 liraya kadar doğal gaz desteği vermesi öngörülüyor. Şirketlere, çalışanlarına doğal gaz desteği vermesi halinde vergi ve sigorta pirimi muafiyetleri sağlanması da gündemde.

YOL VE YEMEK YARDIMI...

Bu düzenlemenin ise torba teklifin içine koyulması planlıyor. Aynı destek, personeline yol ve yemek yardımlarını nakdi olarak veren şirketler için de geçerli olacak.

VİZYON BELGESİ AÇIKLANACAK

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti seçim hazırlıkları kapsamında önemli adımlar ve duyurular yapmaya hazırlanıyor. Buna göre AK Parti, 2023 Haziran seçimleri için düğmeye bastı. 28 Ekim'de açıklanacak Vizyon Belgesi'nde, dar gelirliden çiftçi kadınlara, gençlerden emeklilere kadar her kesime yönelik projeler yer alacak.

OMURGA DAR GELİRLİ VE EKONOMİ

 Seçim süreci ve belgenin omurgasını ekonomi, özellikle de dar gelirli ve çalışan kesimlerin yaşamını rahatlatacak adımlar oluşturacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!