banner2

TOKİ kura çekimi ne zaman yapılacak? Herkesi beklediği tura tarihi belli oldu

TOKİ kura çekimi tarihleri belli oldu. Cumhuriyet tarihinin en büyük en büyük konut projesinde bugün başvurularda son gün. Başvuru sürecinde sona gelinmesiyle birlikte TOKİ kura çekimi süreci de başlamış olacak. Peki, Ankara, İzmir ve İstanbul TOKİ kura çekimi ne zaman?

Ekonomi 02.11.2022, 00:45 02.11.2022, 01:06
Abone ol
TOKİ kura çekimi ne zaman yapılacak? Herkesi beklediği tura tarihi belli oldu

Düşük ve orta gelirli vatandaşlara ev sahibi olma imkanı sunan TOKİ sosyal konut projesi başvuru tarihleri açıklandı. TOKİ sosyal konut başvuruları 14 Eylül 2022 Çarşamba günü başlayıp 31 Ekim 2022 tarihinde sona erecek. E-Devlet Başvuruları 28.10.2022 tarihinde sona erecektir. 

TOKİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN YAPILACAK?

TOKİ kura sonuçları, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut'un açıklamasına göre 31 Ekim'den sonraki ilk hafta başlayacak.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, TOKİ sosyal konut projesinin detaylarını canlı yayında açıklayan Bulut. TOKİ kura çekimi hakkında şunları ifade etti;

608 bin lira en düşük fiyat. Tabi bu fiyata mal etmeyeceğiz. Cumhurbaşkanımız yüzde 40 indirimli olanı tercih etti. Önce konut başvurularını alıyoruz. Başvuru aldıktan sonra illere göre noter huzurunda kuraları seçeceğiz. Projeler belli olduktan, temeli atıldıktan sonra sözleşme imzalanıp ödeme yapılacak.

TURA DETAYLAR BELLİ OLDU

Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra şerefiyeli satış fiyatları belirlenecek olup, başvuru sahipleri arasında "Hak Sahibi Belirleme" kurası çekilecektir.

Satışa sunulan konutlar için kura çekilişi yapılması halinde kura yeri ve saati İdarenin web sayfasında duyurulacaktır.

Öte yandan kura çekimi hakkında açıklama yapan Bakan Kurum ise "81 ilimizde ayrı ayrı kuralarımızı noter huzurunda çekeceğiz. Dijital ortamda bu kuralar yayınlanacak. Vatandaşlarımızın gözleri önünde kuralar çekilecek ve hak sahipleri belirlenecek. " dedi.

Konut tipi (2+1 ve 3+1) ayrımı olmadan, proje bazında başvuru yapılacaktır. (Hak sahiplerinin konut tipleri ihale yapıldıktan sonra gerçekleştirilecek olan "Konut Belirleme Kurası" ile belirlenecektir.)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!