banner2

TOKİ'den büyük fırsat! 26 ildeki arsalar satışa çıkıyor: İşte arsaların drone ile görüntüsü

TOKİ, İstanbul, Ankara ve İzmir'in de aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı açık artırmayla satışa çıkardı. Arsaların bir kısmı ise drone ile havadan görüntülendi.

Ekonomi 01.10.2022, 11:21 01.10.2022, 13:09
Abone ol
TOKİ'den büyük fırsat! 26 ildeki arsalar satışa çıkıyor: İşte arsaların drone ile görüntüsü

TOKİ tarafından açık artırma usulü ile 26 ilde 365 arsa satışa çıkarılacak. Satışa çıkarılacak olan arsaların ihaleleri 12 ve 13 Ekim saat 10.30'da yapılacak. İstanbul ve İzmir'de satışı yapılacak olan arsaların bir kısmı ise dron ile havadan görüntülendi.

ÖDEME KOLAYLIĞI

KDV'den muaf tutulacak arsalar için yüzde 25 peşinatla 36, 48 ve 60 ay vade ile ödeme kolaylığı sağlanacak. Arsa satışı yapılacak illerin içerisinde İzmir, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyon, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Uşak, Kayseri, Konya, İstanbul gibi birçok il var. Özellikle 116 arsanın satışa çıktığı İzmir de vatandaşların arsalara yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

TOKİ'den 26 ilde arsa satışı: Arsalar drone ile havadan görüntülendi - 1

KDV'DEN MUAF OLARAK SATIŞA ÇIKACAK

Satışa çıkan arsaların büyük bir fırsat olduğunu belirten Gayrimenkul danışmanı Kaan Döşdemir, "Son dönemde şehirlerimizdeki kalabalıklaşma insanları müstakil yaşamlara itmiş durumdadır. TOKİ'nin arsa satıyor olması ise bizim için önemli bir fırsat. Geleneksel yatırım alışkanlıklarımızın içerisinde arsa satın almak zaten hep vardı. Pandemi ile beraber daha da ön plana çıktı. Vatandaşlarımız için bu çok önemli bir fırsat. KDV muafiyeti, vade yapılması, ticari yer fırsatları gibi bir çok avantajı bulunuyor.

TOKİ'den 26 ilde arsa satışı: Arsalar drone ile havadan görüntülendi - 2

''ARSANIZI ALIP ÜZERİNE KONUT İNŞAA EDEBİLİRSİNİZ''

Arsanızı alıp üzerine konut inşa edebileceksiniz. Bunlar son dönemlerde bizim için en büyük yatırım fırsatıdır. Arsa satışı yapılacak illerin içerisinde Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyon, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Uşak, Kayseri, Konya, İstanbul gibi birçok il var. Arsalar yüzde 25 peşinatla 36,48 ve 60 ay vade ile KDV'den muaf olarak açık arttırma usulü satışa çıkacak. Açık arttırma usulü ile 12-13 Ekim'de saat 10.30'da yapılacak. Bu fırsatı kaçırmamak lazım” şeklinde konuştu.

TOKİ'den 26 ilde arsa satışı: Arsalar drone ile havadan görüntülendi - 3

HANGİ ADRESTEN TEKLİF VERİLECEK

Açık artırma oturumları, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ayrıca "www.emlakmuzayede.com.tr" adresinden de teklif verilebilecek.

TOKİ'den 26 ilde arsa satışı: Arsalar drone ile havadan görüntülendi - 5

DRONE İLE HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

İstanbul ve İzmir'de satışı yapılacak olan arsaların bir kısmı ise drone ile havadan görüntülendi.

TOKİ'den 26 ilde arsa satışı: Arsalar drone ile havadan görüntülendi - 4
TOKİ'den 26 ilde arsa satışı: Arsalar drone ile havadan görüntülendi - 6
TOKİ'den 26 ilde arsa satışı: Arsalar drone ile havadan görüntülendi - 9
TOKİ'den 26 ilde arsa satışı: Arsalar drone ile havadan görüntülendi - 10
TOKİ'den 26 ilde arsa satışı: Arsalar drone ile havadan görüntülendi - 12

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!