banner2

TOGG seri üretime geçti ikinci el otomobil ilanları coştu: TOGG alacağım için satılık

Cumhuriyet'in 99.yaşının kutlandığı günde TOGG, banttan indi ve seri üretime geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın otomobilin ön satışı için Şubat ayını işaret etmesiyle birlikte ikinci el otomobil sitelerinde ''TOGG alacağım için satılık'' başlığıyla ilanlar açılmaya başlandı.

Ekonomi 31.10.2022, 08:07 31.10.2022, 08:26
Abone ol
TOGG seri üretime geçti ikinci el otomobil ilanları coştu: TOGG alacağım için satılık

TOGG, Türkiye Cumhuriyeti'nin 99'uncu yıl dönümünde ilk otomobilini banttan indirerek seri üretime geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın otomobilin ön satışı için Şubat ayını işaret etmesinina ardından ikinci el otomobil sitelerinde hareketlilik yaşanmaya başladı. Bu hareketliliğin sebebi ise tarihi günde seri ürerime geçen yerli otomobnil TOGG. 

TOGG ALMAK İÇİN SATILIĞA ÇIKARDILAR

Cumhuriyet'in 99.yalşını kutladığı tarihi günde TOGG'un tanıtılması ve detaylarının açıklanmasının ardından ikinci el otomobil ilanlarında, TOGG alacaklarını ve nakit paraya ihtiyaç duyduklarını ifade eden ilanlar açılmaya başlandı.

İkinci el ilanlarında yerli otomobil hareketliliği: 'Togg alacağım için satılık' - 5

İLANLARDA RENKLER BELİRTİLDİ

İkinci el otomobil ilan başlıklarının bazılarından TOGG'un açıklanan renkleri belirtildi. Verilen ilanlarda ''Anadolu veya Oltu için satılıktır” ifadeleri kullanılırken, bazılarında ise ''Yerli otomobil almak için satılık'' ifadelerine yer verildi.

İkinci el ilanlarında yerli otomobil hareketliliği: 'Togg alacağım için satılık' - 7İkinci el ilanlarında yerli otomobil hareketliliği: 'Togg alacağım için satılık' - 8

İLK YIL İÇİN 17-18 BİN ARAÇ HEDEFLENİYOR

Yaklaşık 5 ay sürecek güvenlik testlerinin ardından onay belgelerini alacak TOGG için belirlenen üretim tarihi ise Mart 2023. İlk etapta 17 ila 18 bin adet aracın satışa çıkarılması planlanıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!