TOGG'da deneme üretimi başladı Bakan Mehmet Muş aracı test etti

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG'un deneme üretimine Gemlik tesislerinde başlandı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş deneme sürüşüne katıldı.

Ekonomi 30.07.2022, 16:45 30.07.2022, 16:51
Abone ol

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Gemlik tesisine gerçekleştirdiği ziyarette, TOGG ile test sürüşü yaptı. TOGG'un Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Gemlik tesisinden görüntülerin yanı sıra Bakan Muş'un Togg'un direksiyonuna geçerek test sürüşü gerçekleştirdiği video da yer aldı.

TEST SÜRÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yerli otomobil TOGG'un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Bu ayki Yönetim Kurulu toplantımızı deneme üretimlerine başladığımız Gemlik Tesisimizde yaptık. Toplantımızın ardından tesislerimizi ziyaret eden Ticaret Bakanımız Sn. Mehmet Muş ile bir istişare toplantısı ve test sürüşü gerçekleştirdik." ifadeleri kullanıldı.

DİREKSİYONUN BAŞINA GEÇTİ

Yapılan paylaşımda, Gemlik tesisinden görüntülerin yanı sıra Bakan Muş'un Togg'un direksiyonuna geçerek test sürüşünde bulunduğu video da yer aldı.

BAKAN MUŞ'TAN PAYLAŞIM

Ticaret Bakanı Mehmet Muş da kendi Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Yapılan paylaşımda ''Yerli otomobilimiz TOGG'un deneme üretimlerinin yapıldığı Gemlik Tesisini ziyaret ettik.  TOGG yöneticileri ile istişare toplantısı yaptık ve test sürüşü gerçekleştirdik. Türkiye'nin küresel otomotiv piyasasının önemli aktörleri arasında yer almasına sayılı günler var artık.'' ifadeleri kullanıldı.

29 EKİM'DE ÜRETİM TESİSİNİN AÇILMASI BEKLENİYOR

Öte yandan, 29 Ekim'de TOGG, tesisinin seri üretime hazır hale gelmesi bekleniyor. Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ait küresel bir marka ortaya çıkarmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak hedefiyle yola çıkan TOGG, 2022 yılının son çeyreğinde seri üretime hazır olacak. Uluslararası teknik yeterlilik (homogolasyon) testlerinin tamamlanmasının ardından 2023 yılının ilk çeyreğinin sonunda C segmentindeki doğuştan elektrikli SUV pazara çıkacak. Ardından yine C segmentindeki Sedan ve Hatchback modelleri üretim sırasına girecek.

HEDEF 1 MİLYON ARAÇ

Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV’nin de aileye katılmasıyla, aynı DNA’yı taşıyan ve 5 modelden oluşan ürün gamı tamamlanacak. TOGG, 2030’a kadar tek bir platformdan 5 farklı model üretimiyle toplam 1 milyon adet araç üretmeyi planlıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!